„Naliczamy pracownikom od firmowej wigilii PIT", „nie dajemy wydatków w koszty, bo nie warto robić sobie problemów ze skarbówką" – takie wpisy ciągle pojawiają się na podatkowych forach dyskusyjnych. Mimo że fiskus w sprawie rozliczania świątecznych spotkań zajmuje już jednolite, korzystne dla podatników stanowisko.
– Po wielu latach sporów ze skarbówką sytuacja faktycznie się ustabilizowała – mówi adwokat Piotr Świniarski. – Nie dziwię się jednak wątpliwościom podatników, bo urzędy kierują się swoją logiką i często zmieniają zdanie.