To jednak tylko część zagadnień, które powinien przeanalizować przedsiębiorca, który w ramach poprawy wyników, atmosfery w pracy oraz budowania silnego, efektywnego zespołu urządza dla swoich pracowników i kontrahentów wyjazdowe szkolenia z atrakcjami.
Część imprezy integracyjnej dotycząca pracowników nie musi być związana tylko ze szkoleniem zespołu. Fiskus akceptuje w kosztach także te wydatki, które mają charakter motywacyjny, mogą zwiększać efektywność pracy zespołowej i zadowolenie z niej. Nawet jeśli działania te mają charakter zabaw i gier, ale wpływają na budowanie wewnętrznie silnego zespołu. Jeśli firma odpowiednio przedstawi cel spotkania a dodatkowo zgromadzi potwierdzające to dokumenty w postaci np. umowy z firmą organizującą imprezę, programu, listy uczestników, to jest duże prawdopodobieństwo, że fiskusowi trudno będzie zakwestionować wydatki. Szczegółowo na ten temat piszemy w artykule "Jak klasyfikować koszty imprez integracyjnych"
Jeśli uczestnikami imprezy integracyjnej są jednocześnie pracownicy oraz klienci firmy, a dostaje ona jedną fakturę za kompleksową usługę organizacji spotkania, to ważne jest ustalenie odpowiedniego klucza rozliczeniowego do poniesionych wydatków. W wydawanych interpretacjach organy skarbowe uznają, że jeśli przedsiębiorca nie jest w stanie wydzielić wydatków przypadających wyłącznie na pracowników, to nie może w ogóle zaliczyć do kosztów jakiejkolwiek kwoty z faktury. O tym, jak wykorzystać m.in. program oraz listę uczestników wyjazdowej imprezy szkoleniowo-integracyjnej, aby prawidłowo rozliczyć koszty.