Interpretacją tych konwencji zajmował się Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z 21 maja 2008 r. (sygn. 1565/07).
Wniosek o interpretację złożył Bank BPH. Chciał się upewnić, czy stosowane w umowach sformułowanie „jakichkolwiek pożyczek lub pożyczek dowolnego rodzaju” obejmuje także kredyty międzybankowe. Sąd potwierdził stanowisko banku i uznał, że w takim wypadku odsetki opodatkowane są tylko w kraju, w którym odbiorca odsetek ma siedzibę. Tym samym uznał, że nieprawidłowa jest wykładnia sformułowana przez Izbę Skarbową w Warszawie, która stwierdziła, że chodzi tu tylko o pożyczki w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Bank chciał także wiedzieć, czy zasada ta obejmuje również odsetki, których wypłata dotyczy dłużnych papierów wartościowych. Izba Skarbowa w Warszawie uznała, że nie. WSA natomiast nie rozstrzygnął tej kwestii, ponieważ pytanie było zbyt ogólne. Zdaniem sądu izba skarbowa powinna wystąpić o doprecyzowanie wniosku, tak aby było wiadomo, o jakiego rodzaju papiery wartościowe chodzi. Bez tego nie jest bowiem możliwe rozstrzygnięcie zasad opodatkowania odsetek.