Raportowanie ESG: czas na konstruktywną destrukcję

Powszechne raportowanie zrównoważonego rozwoju otwiera nową erę samoświadomości biznesu odnośnie do swojego wpływu na otoczenie. Każdy raport z analizy ryzyk ESG to dla zarządów wyzwanie, w jaki sposób dostosować do tej pory funkcjonujący model biznesowy do ograniczonej ilości zasobów, mnogości zapisów prawnych, większej reaktywności społecznej – mówi Magdalena Miele, prezeska zarządu Global Cosmed SA.

Publikacja: 05.02.2024 00:10

Magdalena Miele, prezeska Zarządu Global Cosmed SA

Magdalena Miele, prezeska Zarządu Global Cosmed SA

Foto: materiał prasowy

Raportowanie ESG od kilku miesięcy jest odmieniane przez wszystkie przypadki i praktycznie przez wszystkich. To efekt przyspieszenia prac w ramach Unii Europejskiej nad regulacjami zobowiązującymi firmy do raportowania działań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Proces obligowania firm do raportowania ESG będzie stopniowy (choć niektóre już dziś raportują, bo mają takie obowiązki lub chcą to robić), ale każdy odpowiedzialny przedsiębiorca powinien już aktywnie działać w obszarach środowiska (E), społeczeństwa (S) i ładu korporacyjnego (G). Od kiedy państwo raportują kwestie ESG? Czy robicie to dobrowolnie, czy obligują państwa do tego przepisy?

Pozostało 95% artykułu

Wiedza dla profesjonalistów w nowym PRO.RP.PL

Zyskaj dostęp do najnowszych raportów, analiz, orzeczeń, prognoz i komentarzy niezbędnych w Twojej codziennej pracy, przygotowanych przez ekspertów Rzeczpospolitej.
Poradniki Rzeczpospolitej Prawo
Autorzy i twórcy doczekali się większej ochrony
Poradniki Rzeczpospolitej Prawo
Jak skutecznie chronić znak towarowy na terytorium Chin?
Poradniki Rzeczpospolitej Prawo
Patenty niezbędne do spełnienia normy a sektor MŚP
Poradniki Rzeczpospolitej Prawo
Jak drugie obywatelstwo może chronić biznes
Materiał Promocyjny
Zarządzenie samochodami w firmie to złożony proces
Poradniki Rzeczpospolitej Prawo
Odpowiedzialności organizatora zawodów sportowych