Aktualizacja: 20.03.2025 06:59 Publikacja: 05.02.2024 00:10
Foto: AdobeStock
Edukacja jest istotna na każdym etapie naszego życia, a zwłaszcza w dzisiejszym świecie, który Jamais Cascio w 2020 r. przedstawił, używając akronimu BANI (Brittle – kruchy, Anxious – niespokojny, Non-linear – nielinearny, Incomprehensible – niezrozumiały), jako świat namalowany w szarych barwach z pytaniem „jak sobie radzić w obecnych czasach, co robić?”.
W świecie kruchym, niespokojnym, nieliniowym i niezrozumiałym edukację można postrzegać jako kluczową umiejętność, a odpowiedzialnych liderów biznesu jako tych, którzy wyznaczają jakościowe trendy. Biznes dzisiaj ma szansę odegrać kluczową rolę, jak mówi chińskie przysłowie: „jeśli planujesz na rok, zasiej ryż, jeśli planujesz na dekadę, posadź drzewa, jeśli planujesz na całe życie, edukuj ludzi”.
Już od 1 stycznia 2025 roku wejdą w życie istotne zmiany w opodatkowaniu nieruchomości.
Przedsiębiorcy świadczący usługi menedżerskie na kontraktach B2B mogą skorzystać z niższej stawki ryczałtu wynoszącej 8,5 proc.
Od 1 listopada 2024 roku przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z „wakacji składkowych”, czyli zwolnienia z opłacania składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.
Już od 2025 roku duże firmy i podatkowe grupy kapitałowe będą musiały raportować JPK CIT.
Pracodawca nie ma obowiązku podawać przyczyny wypowiedzenia umowy zawartej na okres próbny. Sąd pracy może jednak ją badać z punktu widzenia zasad współżycia społecznego czy dyskryminacji.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
W postępowaniu sanacyjnym zarządca ma duże uprawnienia w obszarze przeprowadzenia redukcji zatrudnienia. Powinien z nich jednak korzystać ostrożnie, aby nie pogłębiać problemów z zadłużeniem.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Brak pewności prawnej, chaotyczne zmiany przepisów i nieprzewidywalność mogą zagrozić całemu systemowi finansowania zielonej transformacji (ESG), powodując odpływ kapitału oraz spowolnienie inwestycji w kluczowe sektory gospodarki.
Łańcuchy wartości to jedno z największych wyzwań w raportowaniu zrównoważonego rozwoju. Zebranie danych od setek, a często tysięcy kontrahentów wiąże się z ogromnym nakładem pracy i wydatkami. Dlatego firmy szukają rozwiązań, które pomogą im usprawnić ten proces. Na rynku pojawiają się rozwiązania wspierające raportowanie.
Profilaktyka zdrowotna to fundament, który powinien chronić społeczeństwo przed chorobami, jednak w Polsce wciąż przegrywa z wydatkami na doraźne leczenie. Dzisiaj największym czynnikiem ryzyka zdrowotnego jest palenie. Dlatego jak najszybciej powinniśmy opracować strategię ograniczania spożycia produktów nikotynowych.
Chcemy pokazać polskim przedsiębiorcom i firmom, co oznacza raportowanie zgodne z Europejskimi Standardami Sprawozdawczości w zakresie Zrównoważonego Rozwoju – mówi prof. Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego, organizator Rankingu ESG. Odpowiedzialne zarządzanie 2024.
Zdrowie stanowi fundament każdego z trzech obszarów kryjących się pod literkami E, S i G – podkreśla prezes Instytutu Człowieka Świadomego.
Transformacja energetyczna w Polsce nabiera tempa. Jednocześnie rośnie liczba i złożoność umów cPPA/vPPA, co będzie stanowić coraz większe wyzwanie do ich prawidłowego ujęcia księgowego.
Oprócz korzyści i szans wynikających z wprowadzania nowych przepisów firmy dostrzegają istotne koszty i zagrożenia.
Niemal 1,5 tys. mieszkań w sześciu etapach. Osiedle Apartamenty Krakowska we Wrocławiu wybuduje Robyg.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas