ESRS E5 Wykorzystanie zasobów oraz gospodarka o obiegu zamkniętym

Od 2022 roku obowiązuje dyrektywa dotycząca sprawozdawczości spółek w zakresie zrównoważonego rozwoju (Corporate Sustainability Reporting Directive, dalej: CSRD), a wraz z nią, ogłoszone w lipcu ubiegłego roku, europejskie standardy sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju (European Sustainability Reporting Standards, ESRS).

Publikacja: 31.07.2024 19:13

Elektrociepłownia Zabrze – otwarta w zeszłym roku najnowocześniejsza europejska elektrociepłownia Fo

Elektrociepłownia Zabrze – otwarta w zeszłym roku najnowocześniejsza europejska elektrociepłownia Fortum – jest praktycznym przykładem wdrażania gospodarki obiegu zamkniętego. Fot./materiały prasowe

Foto: Elektrociepłownia Zabrze – otwarta w zeszłym roku najnowocześniejsza europejska elektrociepłownia Fortum – jest praktycznym przykładem wdrażania gospodarki obiegu zamkniętego. Fot./materiały prasowe

 Dziś kolej na omówienie standardu ESRS E5 Wykorzystanie zasobów oraz gospodarka o obiegu zamkniętym. Jest on jednym z dziesięciu standardów tematycznych, które wraz z dwoma standardami przekrojowymi ESRS 1 i 2 stanowią grupę standardów powszechnych, stosowanych niezależnie od sektora, do którego należy raportująca spółka.

Standard ESRS E5 dotyczy ujawnienia informacji o środowisku w zakresie wykorzystania zasobów i gospodarki o obiegu zamkniętym. Do raportowania zgodnie z tym standardem są zobowiązane spółki, dla których działalności temat ten jest istotny. W praktyce będą to przede wszystkim branże, których działalność biznesowa opiera się na wykorzystaniu materialnych zasobów (surowców, materiałów, komponentów, półproduktów i produktów), zarówno w produkcji i handlu, jak i działalności usługowej.

Pozostało 92% artykułu

BLACK WEEKS

Aż dwa lata dostępu do PRO.RP.PL za 899 zł
Zyskaj dostęp do raportów, analiz i komentarzy niezbędnych w codziennej pracy każdego PROfesjonalisty.
Poradniki Rzeczpospolitej Prawo
Reforma podatku od nieruchomości: co nas czeka od 2025?
Poradniki Rzeczpospolitej Prawo
8,5 proc. ryczałtu dla menedżera na B2B? To możliwe
Poradniki Rzeczpospolitej Prawo
Wakacje składkowe: Nowa ulga dla przedsiębiorców od listopada
Poradniki Rzeczpospolitej Prawo
JPK CIT: Rewolucja podatkowa od 2025 roku
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Poradniki Rzeczpospolitej Prawo
Nie ma pełnej swobody w rozwiązaniu umowy próbnej