XBRL dla ESG

Dotychczas z elektronicznym formatem sprawozdań zawierającym oznakowania XBRL mieli kontakt nieliczni użytkownicy, czyli emitenci objęci raportowaniem ESEF oraz odbiorcy tych sprawozdań: inwestorzy czy analitycy.

Publikacja: 26.09.2024 12:03

XBRL dla ESG

Foto: Adobe Stock

 Elektroniczny format sprawozdania, tzw. ESEF w formacie InlineXBRL, zawierający kodowania z taksonomii, ma na celu to, by dane były łatwo dostępne, jednoznaczne i czytelne. Dla osób, które dopiero wchodzą w tematykę ESG i w nowe wymogi raportowania, być może najważniejszy przekaz jest taki, że jeżeli mój podmiot ma obowiązek sporządzać sprawozdanie z działalności, w którym będzie oświadczenie na temat zrównoważonego rozwoju, to powinienem zainteresować się tym, czym jest digitalizowanie raportu, jak uzyskać taki raport i czym jest taksonomia XBRL dedykowana ESG – mówi Maria Biela, biegły rewident, Dział Wdrożeń Consolia ESG.

Pozostało 94% artykułu

Wiedza dla profesjonalistów w nowym PRO.RP.PL

Zyskaj dostęp do najnowszych raportów, analiz, orzeczeń, prognoz i komentarzy niezbędnych w Twojej codziennej pracy, przygotowanych przez ekspertów Rzeczpospolitej.
Poradniki Rzeczpospolitej Prawo
Ryzyko oszustwa dotyczące sprawozdań ESG
Poradniki Rzeczpospolitej Prawo
ESG fundamentem przyszłościowego zarządzania
Poradniki Rzeczpospolitej Prawo
Rosnąca dynamika ESG
Poradniki Rzeczpospolitej Prawo
Zrównoważone podejście do klimatu
Poradniki Rzeczpospolitej Prawo
Narzędzia do raportowania ESG