Aktualizacja: 21.03.2025 12:20 Publikacja: 26.09.2024 11:37
Foto: Adobe Stock
Zróżnicowane podejścia przedsiębiorstw do zakresu i jakości informacji, PR-owe zabiegi w celu budowania tzw. przejrzystości i wiarygodności za pomocą treści sprawozdawczej zaburzały analitykom ocenę rzeczywistego wpływu danego podmiotu na poszanowanie praw człowieka, stanowiąc asumpt do zmian regulacyjnych. Kluczowa w regulacjach odnoszących się do ujawnień w zakresie poszanowania praw człowieka jest rewizja i/lub zmiana modelu biznesowego oraz dostosowanie procesów biznesowych i procedur do wymagań stawianych przez te regulacje. Głównym pytaniem raportujących podmiotów nie powinno być: czy jesteśmy gotowi na nowy obowiązek sprawozdawczy, lecz czy nasz model biznesowy odpowiada wymogom standardów europejskich i potrafimy to zakomunikować?
Już od 1 stycznia 2025 roku wejdą w życie istotne zmiany w opodatkowaniu nieruchomości.
Przedsiębiorcy świadczący usługi menedżerskie na kontraktach B2B mogą skorzystać z niższej stawki ryczałtu wynoszącej 8,5 proc.
Od 1 listopada 2024 roku przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z „wakacji składkowych”, czyli zwolnienia z opłacania składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.
Już od 2025 roku duże firmy i podatkowe grupy kapitałowe będą musiały raportować JPK CIT.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Pracodawca nie ma obowiązku podawać przyczyny wypowiedzenia umowy zawartej na okres próbny. Sąd pracy może jednak ją badać z punktu widzenia zasad współżycia społecznego czy dyskryminacji.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Wprawdzie wybory prezydenckie w Turcji powinny się odbyć dopiero za trzy lata, lecz rządzący krajem od ponad dwóch dekad prezydent Recep Tayyip Erdogan pozbywa się już dzisiaj groźnego przeciwnika.
Politycy fundują nam coraz więcej przepisów, które teoretycznie nieznacznie ograniczają wolności obywatelskie, lecz w praktyce mogą służyć zaprowadzeniu ustroju autorytarnego.
Liczba szpitali, w których kobietom podaje się znieczulenie przy porodzie naturalnym, rośnie, ale europejskim standardom wciąż nie sprostamy. Placówki narażają się przez to na pozwy i łamią prawa pacjenta. Ze zjawiskiem walczy m.in. Fundacja Rodzić po Ludzku.
Znanej białoruskiej działaczce demokratycznej udało się uciec z kraju. Od 2021 roku przebywała w kazamatach dyktatora. – Czuję się jak po zmartwychwstaniu – opowiada, będąc już w Wilnie.
Wprowadzenie do naszego porządku prawnego przestępstwa tortur jest ważne, bo pozwoli wymierzać karę adekwatną do popełnionego czynu – mówi dr Ewa Dawidziuk, nowa przedstawicielka Polski w Europejskim Komitecie Zapobiegania Torturom.
Propaganda Łukaszenki wykorzystuje więźniów politycznych w obliczu nadchodzących „wyborów”. Wypchnięta z kraju opozycja demokratyczna planuje uderzyć tego dnia w reżim. Na razie symbolicznie.
Dyktator zaczął pokazywać Białorusinom i światu swoich zakładników, trzymanych od dłuższego czasu w całkowitej izolacji. Wygląda na to, że reżim w Mińsku myśli o ociepleniu relacji z Zachodem, a przede wszystkim z USA.
To pierwszy tego typu wyrok na Białorusi od czasów Związku Radzieckiego. 64-letni kapłan został uznany za winnego i skazany na 11 lat więzienia za zdradę państwa. Dlaczego podpadł dyktatorowi?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas