Reklama

Senat nie zgodził się na wysokie kary dla firm za naruszenie prawa pracy

Podwyższenie sankcji za wykroczenia przeciwko prawom pracownika, które posłowie dopisali „wrzutką”, nie zyskało akceptacji senatorów. Teraz ustawą zajmie się Sejm.
Senatorowie na sali obrad Senatu

Senatorowie na sali obrad Senatu

Foto: PAP/Marcin Obara

Przypomnijmy, że chodzi o „wrzutkę” poselską do ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium RP. Nowe rozwiązania zakładają m.in. podwyższenie kar za nielegalne powierzanie cudzoziemcom pracy. Posłowie, tuż przed uchwaleniem ustawy, zdecydowali jednak, że będą one dotyczyć także zatrudniania polskich pracowników.

Jakie kary dla firm za naruszenie prawa pracy?

Pozostało jeszcze 93% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama