Aktualizacja: 05.01.2018 01:00 Publikacja: 05.01.2018 01:00
Foto: Fotolia.com
Skoro działa on w sposób prawie nieograniczony, to trudno go zlekceważyć i nie ocenić. Dlatego warto pamiętać, że przedsiębiorca ma w tym zakresie sporo do powiedzenia. Od niego w dużej mierze zależy stopień i zakres kontrolowania poczty emailowej zatrudnionego. Jednak obowiązują też w przedsiębiorstwie ogólne, by nie rzec konstytucyjne, zasady ochrony prywatności i tajemnicy korespondencji pracowników. Nie mają one jednak bezwzględnego charakteru. Umiejętne pogodzenie interesów obu stron ewentualnego konfliktu o zakres kontroli korespondencji mailowej pracownika dokonywanej przez przedsiębiorcę, to połowa sukcesu w zapewnieniu pracowniczej lojalności i efektywnej oraz... przyjemnej pracy. Jak zwykle przy rozstrzyganiu takich i podobnych spraw potrzebny jest zwyczajny zdrowy rozsądek, czyli trochę wzajemnych ustępstw, bo kontrola korespondencji to delikatna kwestia. Jak więc ją realizować, by nie antagonizować zainteresowanych stron? Do tego potrzebne jest przede wszystkim zaufanie i precyzyjny regulamin. Bez niego nie ma zgodnego z prawem działania pracodawcy i pracownika. Każdy musi wiedzieć, jakie ma uprawnienia i obowiązki.
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za podatkowe długi spółek.
Ugoda z fiskusem czy skrócenie okresu przedawnienia podatków to wyciągnięte z kosza pomysły komisji kodyfikacyjnej. Warto do nich wrócić w ramach deregulacji – przekonuje ekspert.
Nie będzie już Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Instytucja ta nie zostanie jednak zlikwidowana - informuje w wydanym oświadczeniu Dagmara Rybicka, rzeczniczka prasowa Rzecznika MŚP.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Rząd chce ukrócić patologie na rynku odzieży, obuwia i płynnego betonu. Przewóz takich towarów ma być ściśle nadzorowany systemem SENT.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Słynne już przesłuchanie Barbary Skrzypek przez prokuraturę skłoniło mnie do wspomnień – jak to się stało, że jest jak jest.
Złoty nieznacznie tracił na wartości w środę. Prawdziwe rynkowe emocje wciąż jednak przed inwestorami.
Transpłciowość, szybkie rozwody, możliwość zaprzeczenia ojcostwa. To nie wątki z amerykańskiego serialu, tylko nasza polska rzeczywistość, także ta prawna.
Czy rodzic, który zostawia dziecko w oknie życia, popełnia przestępstwo?
Interesujące stają się sprawy polityków chronionych immunitetami. Wiele ich działań to tylko zasłony dymne.
Prawdziwa reforma - deregulacja wymagałaby uczciwego zobrazowania zysków i strat związanych z gruntownym liberalizowaniem gospodarki oraz ograniczeniem kognicji państwa.
Polski paszport jest dość gorącym tematem. Wiele osób ze świata polityki czy biznesu ubiega się o niego – mówi mec. Piotr Sawicki z kancelarii, która reprezentowała Jessego Eisenberga w procedurze nadania polskiego obywatelstwa.
Kierując się dziś własnym interesem ws. adwokackiej spółki kapitałowej, możemy jutro wypaczyć ważną funkcję.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas