Aktualizacja: 23.11.2016 04:00 Publikacja: 23.11.2016 04:00
Foto: 123RF
Kolejnym rozstrzygnięciem administracyjnym jest pozwolenie na użytkowanie. Stroną w tym postępowaniu jest jedynie sam inwestor – właściciele nieruchomości sąsiednich nie mają prawa kwestionować jego treści. Możliwość ingerencji w plany budowlane inwestora mieli oni bowiem na wcześniejszych etapach - przy decyzji o warunkach zabudowy i przy pozwoleniu na budowę.
Analizowana decyzja administracyjna wydawana jest po dokonaniu przez organ administracji publicznej obowiązkowej kontroli budowy w celu stwierdzenia prowadzenia jej zgodnie z ustaleniami wskazanymi w pozwoleniu na budowę. Kontrola taka obejmuje między innymi zgodność obiektu budowlanego z projektem zagospodarowania działki lub terenu, a także zgodność obiektu budowlanego z projektem architektoniczno-budowlanym. Następnie w pozwoleniu na użytkowanie określone zostają warunki użytkowania obiektu. Możliwe jest też uzależnienie jego użytkowania od wykonania określonych robót budowlanych. W doktrynie, wskazuje się, że w ten sposób organ może wydać decyzję pod warunkiem.
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja – to trzy główne czynniki, które należy brać pod uwagę decydując się na inwestycję w mieszkanie – czy to z myślą o przechowaniu lub wzroście wartości, czy zwrocie z najmu.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas