Aktualizacja: 15.11.2015 14:00 Publikacja: 15.11.2015 14:00
Trzydniowa konferencja i targi Ecobuild 2016 odbędą się w dniach 8-10 marca przyszłego roku. I właśnie w ich trakcie (9 marca) przedsiębiorcy, reprezentujący szeroko rozumianą branżę budowlaną, w tym przede wszystkim budownictwa zrównoważonego, będą mogli zasiąść przy niewielkich stolikach i przeprowadzić bezpośrednie rozmowy z wcześniej wytypowanymi partnerami.
Taki jest bowiem cel i charakter giełd kooperacyjnych. Taka formuła to efektywny, tani i wygodny sposób na spotkanie wielu potencjalnych partnerów biznesowych w jednym miejscu i czasie. Dlatego menedżerowie, projektanci i inżynierowie z firm budownictwa energooszczędnego, ekologicznego, wykorzystującego alternatywne źródła energii (panele słoneczne, pompy ciepła, turbiny wiatrowe, rekuperacja ciepła) i ogólnie budownictwa zrównoważonego (inteligentnego), powinni utworzyć profil swojej firmy i zarejestrować się na to wydarzenie.
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za podatkowe długi spółek.
Ugoda z fiskusem czy skrócenie okresu przedawnienia podatków to wyciągnięte z kosza pomysły komisji kodyfikacyjnej. Warto do nich wrócić w ramach deregulacji – przekonuje ekspert.
Nie będzie już Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Instytucja ta nie zostanie jednak zlikwidowana - informuje w wydanym oświadczeniu Dagmara Rybicka, rzeczniczka prasowa Rzecznika MŚP.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Rząd chce ukrócić patologie na rynku odzieży, obuwia i płynnego betonu. Przewóz takich towarów ma być ściśle nadzorowany systemem SENT.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Po utracie w wyniku własnych działań niemal całego europejskiego rynku, rezerwy walutowe Gazpromu w ostatnim roku wojny Putina zmniejszyły się ponad 50-krotnie. Pracę stracił niemal cały dział eksportu, a siedziba Gazprom Exportu – pałac w stylu włoskim, prawdopodobnie trafi pod młotek.
Podatnicy estońskiego CIT muszą zwrócić uwagę na prawidłowe zamknięcie ksiąg rachunkowych za 2024 r. Późniejsze ujawnienie transakcji może powodować obowiązek zapłaty podatku od tzw. nieujawnionych operacji gospodarczych. I to z odsetkami.
Ustawodawca pozostawia pewną swobodę w doborze metod wyceny aktywów i pasywów. Dookreślenie tej wyceny powinno być zawarte w polityce rachunkowości z uwzględnieniem zasad wynikających z ustawy o rachunkowości jako zasad nadrzędnych.
Polscy producenci żywności radzą sobie dobrze, jednak lista ryzyka jest długa. Wojna handlowa i choroby - ptasia grypa czy pryszczyca, a także najwyższe ceny energii, to stała lista obaw sektora spożywczego.
Przybywa zadłużonych płatników. Mogą wnioskować o odroczenie terminu płatności, rozłożenie należności na raty, a nawet ich umorzenie. Decyzja ZUS, choć uznaniowa, nie może być dowolna i podlega kontroli sądowej.
Wierzyciel zgłosił wierzytelność w postępowaniu upadłościowym. O tym, że została pominięta, a postępowanie prawomocnie zakończone, dowiedział się z odpowiedzi na skargę na przewlekłość. Teraz domaga się odszkodowania od Skarbu Państwa.
Do uwolnienia się od podatkowego długu spółki nie wystarczy wskazanie jakiegokolwiek jej mienia. Ma to być realny majątek, pozwalający na skuteczną egzekucję w znacznej części.
Przed rozmową telefoniczną z Donaldem Trumpem Władimir Putin nieoczekiwanie podpisał dekret korzystny dla wybranych amerykańskich inwestorów. Pozwolił on amerykańskim funduszom sprzedać posiadane rosyjskie papiery wartościowe, ale tylko do wskazanego tajemniczego funduszu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas