Aktualizacja: 25.03.2025 09:16 Publikacja: 22.12.2021 11:31
O motywacji do pracy mówi jedynie 45 proc. ankietowanych. Większość jest zdemotywowana.
Foto: Adobe Stock
Badania Kincentric przeprowadzone w III kwartale br. na grupie ponad 26 tys. polskich pracowników pozwalają dostrzec alarmujące sygnały spadku zaangażowania pracowników. O motywacji mówi jedynie 45 proc. ankietowanych. Oznacza to, że tylko mniej niż połowa pracowników czuje się wystarczająco zaangażowanych w pracy i chce ja polecać. Trend spadkowy utrzymuje się od początku roku (w I kwartale wskaźnik zaangażowania pracowników wynosił 57 proc., zaś przed pandemią - 51 proc.).
Praca zdalna okazuje się mniej powszechna niż można było sądzić. Niemal 3/4 Polaków pracuje wyłącznie z biura. Na pracę zdalną w wymiarze co najmniej 1 dnia w tygodniu ma przyzwolenie 23 proc. pracowników – wynika z badania zleconego przez Gamfi.
Aż 68 proc. pracowników jest zdania, że skrócenie tygodnia pracy do czterech dni wpłynęłoby pozytywnie na ich zdrowie – wynika z badania zleconego przez Personnel Service. Taka postawa świadczy o tym, że mamy już dość ciężkiej pracy.
Wynagrodzenia Polaków nie nadążają za inflacją – taki można wysnuć wniosek na podstawie najnowszych badań ARC Rynek i Opinia. Wynika z nich, że aż prawie co trzeci z nas próbuje na różne sposoby podnieść swoje przychody. Jak?
Full stack developer pod tą nazwą kryje się „król” wśród wszelkich stanowisk w branży IT. Popyt na rynku pracy na takich specjalistów jest gigantyczny, a zarobki mogą robić wrażenie.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Aby stwierdzić, jakie umiejętności będą niezbędne w pracy w nieodległej przyszłości, warto przyjrzeć się planom najmłodszych w zakresie kształtowania i rozwijania kompetencji. Na jakie kompetencje wskazują teraz nastolatkowie?
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
USA i Rosja rozmawiają w Rijadzie o konflikcie w Ukrainie. Akcje Orlenu osiągają najwyższy poziom od maja 2024 roku. Pokolenie Z wbrew stereotypom ceni stabilne zatrudnienie i wysokie wynagrodzenie.
Choroba dziecka, zamknięcie przedszkola lub pobyt w szpitalu małżonka to nieprzewidziane sytuacje, które wymagają zwolnienia z pracy z uwagi na konieczność opieki. W takich przypadkach rodzic ma prawo ubiegać się o zasiłek opiekuńczy.
Wbrew potocznym opiniom najmłodsze na rynku pracy pokolenie Z ma podobne oczekiwania wobec pracodawców i szefów jak przedstawiciele starszych generacji. I dużo wyżej ceni dobre zarobki i stabilność zatrudnienia niż dużą swobodę.
Czy gdybyśmy raz na kilka lat mogli pójść na kilkumiesięczny, płatny urlop regeneracyjny, to przez całe życie moglibyśmy pracować dłużej? Ekonomiści nie są zgodni co do tej zależności.
Publikowanie w ofertach zatrudnienia wysokości proponowanej pensji może prowadzić do rozpowszechniania informacji o polityce płacowej w firmie, a także utrudniać pozyskiwanie nowych pracowników.
Wraz z wdrożeniem pracy zdalnej na pracodawcach spoczywa szereg obowiązków. Przygotowanie odpowiednich dokumentów i regulaminów, monitorowanie czasu pracy pracowników, rozliczanie kosztów.
Badania wskazują, że aż 75 proc. ludzi nie lubi poniedziałków, a jednym z najważniejszych powodów, które o tym decydują, jest niechęć do wykonywanej pracy. Jak znaleźć aktywność zawodową, która nie będzie wywoływała tych negatywnych emocji, mówi Krzysztofa Urbanek, certyfikowana trenerka Instytutu Gallupa i facylitatorka.
Dwóch na trzech pracowników deklaruje, że w ich firmie funkcjonuje system premiowy, który nie zawsze uważają za sprawiedliwy. Tym bardziej że wielu pracodawców stosuje premie uznaniowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas