Aktualizacja: 02.05.2018 19:31 Publikacja: 02.05.2018 15:55
Foto: 123RF
Zbyt szeroko określony zapis o działalności spółki może wpędzić ją w tarapaty. Spowodować to może, że zostanie uznana za przedsiębiorstwo wprowadzane w ruch za pomocą sił przyrody, a co za tym idzie, będzie odpowiadać na drodze cywilnej na zasadzie ryzyka. Przekonała się o tym pewna firma z branży logistycznej.
W Krajowym Rejestrze Sądowym jako przedmiot swojej działalności wpisała kilkanaście pozycji. Wśród nich był: transport drogowy towarów, magazynowanie i przechowywanie ich, działalność pocztowa i kurierska, konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych a nawet działalność organizatorów turystyki.
Mijający rok przyniósł kilka ciekawych ustaw i kilka szkodliwych z punktu widzenia przedsiębiorców. Wciąż brak jest zdecydowanych reform probiznesowych – wynika z raportu firmy Grant Thornton, który „Rzeczpospolita” poznała jako pierwsza.
Polskim przedsiębiorcom dostarcza nowoczesne rozwiązania finansowe, wyznacza standardy w branży leasingowej. Zaczęło się skromnie – od jednego aktu założycielskiego i sporych ambicji. Dziś PKO Leasing jest liderem polskiego rynku leasingowego, który napędza małe i duże biznesy. Jak wyglądało 25 drogi na szczyt?
Autorzy „Rzeczpospolitej” zdominowali podium XII edycji konkursu Urzędu Patentowego na informację medialną o tematyce własności intelektualnej, w tym przemysłowej.
Podwykonawstwo całości zamówienia w prawie zamówień publicznych nie jest dopuszczalne - powierzyć można wykonanie części zamówienia. A co mówi orzecznictwo Krajowej Izby Odwoławczej.
EUDR obejmuje siedem odnośnych towarów, których produkcja, w ocenie ustawodawcy unijnego, w największym stopniu przyczynia się do wylesiania i degradacji lasów - soję, kawę, kakao, bydło, palmę olejową, drewno i kauczuk.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
Polska znalazła się wśród czterech państw, które Komisja Europejska pozwała do Trybunału Sprawiedliwości w związku z niewdrożeniem drugiego filaru globalnej reformy podatkowej.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
Jesteśmy w najbardziej gorącym okresie, jeśli chodzi o aktywność oszustów na portalach sprzedażowych, w tworzeniu fałszywych sklepów czy wysyłce SMS-ów dotyczących np. dopłat do paczek. Nie brakuje też fałszywych ofert z inwestycjami. Jak ustrzec się przed oszustami?
Polskim przedsiębiorcom dostarcza nowoczesne rozwiązania finansowe, wyznacza standardy w branży leasingowej. Zaczęło się skromnie – od jednego aktu założycielskiego i sporych ambicji. Dziś PKO Leasing jest liderem polskiego rynku leasingowego, który napędza małe i duże biznesy. Jak wyglądało 25 drogi na szczyt?
Naszym największym wyzwaniem jest dotrzymywanie kroku zmianom stylu życia konsumentów, a także dostrzeganie na czas ich potrzeb i oczekiwań. Bez tego nie będziemy mogli tworzyć świetnych produktów - mówi Uluc Ayik, CEO firmy P&G na Europę Środkową.
Firmy, szczególnie te z sektora małych i średnich nie będą narzekać. Instytucje odpowiedzialne za wdrażanie poszczególnych działań, opisanych w programach unijnych, szykują dla nich konkursy.
To będzie rok agresywnej walki konkurencyjnej, inwestycji i przyspieszenia w internecie - zapowiada Tomasz Ramza, szef Grupy RMF. Rozmowa o mobbingu, strategii, Polskim Radiu, TVN i o tym, czy Tomasz Terlikowski będzie mówił głosem Roberta Mazurka.
Zdaniem Sądu Najwyższego, „właściwy czas” na złożenie przez członka zarządu wniosku o ogłoszenie upadłości spółki lub wniosku o wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego spółki, w rozumieniu przepisów ordynacji podatkowej, to okres wcześniejszy niż powstanie stanu niewypłacalności spółki.
Celem restrukturyzacji jest uniknięcie upadłości i pomoc dłużnikowi w przezwyciężeniu trudnej sytuacji finansowej.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne uzgodniły z prezesem URE plan rozwoju sieci przesyłowej na lata 2025-2034. Zakłada on m.in. 4700 km torów nowych linii 400 kV, 28 nowych i 110 zmodernizowanych stacji oraz lądową linię stałoprądową - podano w komunikacie PSE. Łączne szacowane nakłady na planowane inwestycje to ponad 64 mld zł do 2034 r.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas