Aktualizacja: 01.03.2018 07:41 Publikacja: 01.03.2018 07:41
Foto: 123RF
W takiej sytuacji firma może sobie snuć plany na ekspansję krajową czy światową, ale staje przed ścianą braku funduszy na podbój rynku. Może się oczywiście finansować kredytami czy nawet wchodzić w alianse z funduszami inwestycyjnymi. Może też po prostu sprzedać swój interes jakiemuś mocniejszemu konkurentowi, kupić za to siedem mieszkań w Warszawie, wynająć je i do końca życia być rentierem.
Ale są ambitniejsi. Tacy, którzy naprawdę chcą w biznesie coś osiągnąć z korzyścią dla siebie i całej gospodarki. Tylko że ich zachodni konkurenci mają kapitał nie tylko wypracowany przez siebie, ale i przez przodków – przez dziesiątki albo i setki lat. Bo ich ojców i dziadków nikt nie zmuszał – jak u nas – by przez 45 lat żyć w systemie wykluczającym rozwój prywatnego biznesu.
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za podatkowe długi spółek.
Ugoda z fiskusem czy skrócenie okresu przedawnienia podatków to wyciągnięte z kosza pomysły komisji kodyfikacyjnej. Warto do nich wrócić w ramach deregulacji – przekonuje ekspert.
Nie będzie już Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Instytucja ta nie zostanie jednak zlikwidowana - informuje w wydanym oświadczeniu Dagmara Rybicka, rzeczniczka prasowa Rzecznika MŚP.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Rząd chce ukrócić patologie na rynku odzieży, obuwia i płynnego betonu. Przewóz takich towarów ma być ściśle nadzorowany systemem SENT.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Jedną z podstaw uchylenia uchwały walnego zgromadzenia może być sytuacja, w której uchwała ta zmierza do pokrzywdzenie akcjonariusza.
Upadłość konsumencka staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród osób, które w przeszłości prowadziły działalność gospodarczą. W szczególności dotyczy to byłych przedsiębiorców, którzy wpadli w spiralę zadłużenia, prowadząc swoje firmy.
Składniki mienia nienależące do majątku upadłego podlegają wyłączeniu z masy upadłości. W odpowiedzi na wniosek o takie wyłączenie syndyk masy upadłości może zgłosić zarzut bezskuteczności czynności prawnej dłużnika.
Panuje przekonanie, że złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości skutecznie zwalnia danego członka zarządu z odpowiedzialności swoim osobistym majątkiem. Jest to oczywiście prawda, ale trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach.
Trwają prace nad rządowym projektem nowelizacji prawa restrukturyzacyjnego. Projekt ten ma na celu implementację tzw. dyrektywy „drugiej szansy”.
Jeżeli dobrze zrozumiemy specyfikę ryzyk, to zarządzanie nimi będzie nieco łatwiejsze, choć nadal wymagające. Dzieje się tak, gdyż AI po wprowadzeniu stale ewoluuje, wymaga nadzoru i kontroli.
Po utracie w wyniku własnych działań niemal całego europejskiego rynku, rezerwy walutowe Gazpromu w ostatnim roku wojny Putina zmniejszyły się ponad 50-krotnie. Pracę stracił niemal cały dział eksportu, a siedziba Gazprom Exportu – pałac w stylu włoskim, prawdopodobnie trafi pod młotek.
Podatnicy estońskiego CIT muszą zwrócić uwagę na prawidłowe zamknięcie ksiąg rachunkowych za 2024 r. Późniejsze ujawnienie transakcji może powodować obowiązek zapłaty podatku od tzw. nieujawnionych operacji gospodarczych. I to z odsetkami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas