Dotacje na testowanie nowatorskich rozwiązań

Jeszcze tylko do końca października wolno zgłaszać projekty, dzięki którym firmy będą mogły wypróbować nowe technologie i produkty przed ich wprowadzeniem na rynek. Ograniczy to ryzyko i ułatwi dalsze prace nad prototypami. Na przedsiębiorców czeka łącznie pół miliarda zł.

Publikacja: 14.10.2016 02:00

Dotacje na testowanie nowatorskich rozwiązań

Foto: 123RF

Już wkrótce zakończy się trzecia edycja konkursu „Demonstrator" – z nowymi zasadami naboru i pod nową nazwą „Linie Pilotażowe". Przedsiębiorcom zostały jeszcze dwa tygodnie na zakończenie prac nad wnioskami o dofinansowanie i złożenie dokumentacji. Trzeci konkurs zorganizowany w zakresie działania 1.1.2 programu „Inteligentny rozwój" skierowany jest wyłącznie do dużych firm, które walczą o dofinansowanie na projekty badawczo-rozwojowe związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej. Fundusze, które rozdziela Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, pozwolą przedsiębiorcom wypróbować nowatorskie rozwiązania przed ich wprowadzeniem na rynek, ograniczając ryzyko i ułatwiając dalsze prace nad prototypami. Programem zostaną objęte przedsięwzięcia, które dzięki wykorzystaniu rezultatów prac B+R przyczynią się do poprawy poziomu innowacyjności polskich firm. Oznacza to, że ostatecznym wynikiem projektu powinno być wdrożenie (wprowadzenie) gotowego produktu, usługi lub procesu do działalności gospodarczej.

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Prawo w firmie
Dostawa leków na innych i racjonalnych zasadach
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Prawo w firmie
Legislacja gospodarcza w stylu słabej drużyny futbolowej
Prawo w firmie
"Rzeczpospolita" znów liderem w kwestii własności intelektualnej
Prawo w firmie
Podwykonawstwo a prawo zamówień publicznych. Co mówi orzecznictwo KIO?
Prawo w firmie
EUDR nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Co zakłada unijna regulacja?