Reklama

Licytacja nieruchomości: wspólny interes dłużnika i wierzyciela

Zdarza się, że warto najpierw wyłożyć własne pieniądze, po to by nie stracić potem ich zbyt dużo. Tak powinno być w postępowaniach egzekucyjnych, zwłaszcza gdy dochodzi już do licytacji nieruchomości.

Publikacja: 24.06.2016 02:00

Licytacja nieruchomości: wspólny interes dłużnika i wierzyciela

Foto: 123RF

Coraz częściej są one sprzedawane za niewielkie pieniądze, czyli poniżej wartości rynkowej. Tracą na tym zarówno sami dłużnicy, ale i wierzyciele, których roszczenia pozostają niezaspokojone. Wszystko przez to, że informacja o czasie i miejscu zaplanowanej egzekucji domu, pola, mieszkania czy zakładu produkcyjnego dociera do wąskiego grona osób. Bywa nawet, że taki jest właśnie cel organizatorów licytacji, którzy zainteresowani są utrzymaniem ceny nieruchomości na niskim poziomie. Wiadomo, że każdą dobrą licytację i tym samym postępy w cenie napędza duże towarzystwo ją podbijających. I o takie grono powinni zadbać dłużnicy i wierzyciele. Taki jest ich interes. Bez reklamy nie ma sukcesu. Wystarczy, że zamówią i zapłacą koszty stosownych ogłoszeń w prasie, radiu, telewizji czy na wziętym informacyjnym portalu internetowym. Sukces murowany. Konwencjonalne sposoby informowania o licytacji w budynku sądowym, na tablicy w urzędzie gminy albo na stronie internetowej Krajowej Rady Komorniczej o licytacji apartamentowca czy hektarów ziemi to dziś za mało. Informacja musi trafić do odpowiedniego odbiorcy. Jak to zrobić?

PRO.RP.PL i The New York Times w pakiecie!

Podwójna siła dziennikarstwa w jednej ofercie.

Kup roczny dostęp do PRO.RP.PL i ciesz się pełnym dostępem do The New York Times na 12 miesięcy.

W pakiecie zyskujesz nieograniczony dostęp do The New York Times, w tym News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Prawo w firmie
Nowa ustawa sankcyjna nie pozwoli spryciarzom na zakazany handel z Rosji
Prawo w firmie
Paradoks deregulacji: produkcja prawa rośnie, firmy mają kłopot
Prawo w firmie
Krzysztof Sikora, Mateusz Mintzberg: Koniec tymczasowości – kontrola inwestycji zagranicznych (FDI) na stałe w Polsce
Prawo w firmie
Weszła w życie ustawa zawierająca pierwszy pakiet rozwiązań deregulacyjnych
Prawo w firmie
Deregulacja idzie pełną parą. Co już jest gotowe, co czeka w kolejce
Reklama
Reklama
Reklama