Aktualizacja: 09.09.2015 06:50 Publikacja: 09.09.2015 06:50
Nowe przepisy zmniejszają też kary za zniszczenie lub usunięcie drzew
Foto: 123RF
Od niedawna łatwiej usunąć drzewa z nieruchomości. Nadal jednak, czyli po 28 sierpnia, gdy weszły w życie nowe przepisy, przedsiębiorca na wycinkę drzew potrzebuje zezwolenia wójta, burmistrza czy prezydenta miasta. Teraz jednak o tym, czy jest ono potrzebne czy nie, decyduje nie wiek drzewa, tylko obwód jego pnia na wysokości 5 cm. Zezwolenie nie będzie potrzebne, jeżeli obwód nie przekroczy 25 cm. Obwód topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego i srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego nie może przekroczyć 35 cm. Właściciel firmy nie musi już dołączać do wniosku dokumentów potwierdzających tytuł prawny do nieruchomości. Wystarczy oświadczenie składane pod rygorem odpowiedzialności karnej.
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za podatkowe długi spółek.
Ugoda z fiskusem czy skrócenie okresu przedawnienia podatków to wyciągnięte z kosza pomysły komisji kodyfikacyjnej. Warto do nich wrócić w ramach deregulacji – przekonuje ekspert.
Nie będzie już Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Instytucja ta nie zostanie jednak zlikwidowana - informuje w wydanym oświadczeniu Dagmara Rybicka, rzeczniczka prasowa Rzecznika MŚP.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Rząd chce ukrócić patologie na rynku odzieży, obuwia i płynnego betonu. Przewóz takich towarów ma być ściśle nadzorowany systemem SENT.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Tworzymy nie tylko bardzo dobrą architekturę czy atrakcyjne części wspólne. Nasze inwestycje oferują wyjątkowy klimat, także osoby z zewnątrz mają tutaj dobrze spędzić czas i wrócić – mówi Rafał Kula, prezes firmy NOHO Investment.
Hiszpania zaostrza prawo związane z nieruchomościami: nowe regulacje zakładają szybszą eksmisję dzikich lokatorów (tzw. okupas) oraz uzależnienie prowadzenia najmu terminowego od zgody innych członków wspólnoty mieszkańców.
Może się okazać, że oczekiwanie na dopłaty do kredytów się nie opłaca – mówi Marcin Jańczuk, ekspert Metrohouse.
Ważne dla rozwoju miasta są inwestycje typu mix-use i taką inwestycją jest projekt „Gdańsk Południe” - mówi Paweł Orłowski, prezes Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA).
Trudno znaleźć prawdziwą ofertę premium w inwestycjach mieszkaniowych, nawet tutaj na targach MIPIM w Cannes. Dla klientów z najwyższej półki niezbędne jest nieustanne myślenie o ich potrzebach, proponowanie im najwyższego standardu i jakości. Ale w naszej najnowszej inwestycji w Warszawie chcemy też stworzyć kawał miasta, który będzie otwarty dla wszystkich – mówi Rafał Kula, prezes i współzałożyciel NOHO Investment.
Fundusz private equity Greenstone kupuje od firmy Torus resztę udziałów w gdańskim biurowcu Format, stając się jedynym właścicielem budynku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas