Sto milionów złotych dla firm na walkę z koronawirusem

Ministerstwo Funduszy i Polityki Rozwoju zaprasza firmy do składania wniosków o dofinansowanie. Pieniądze będzie można przeznaczyć na opracowanie, przetestowanie i udoskonalenie produktów leczniczych, wyrobów medycznych lub środków odkażających.

Publikacja: 14.06.2020 00:01

Sto milionów złotych dla firm na walkę z koronawirusem

Foto: Adobe Stock

Wszystko to oczywiście pod wspólnym mianownikiem – walki z COVID-19. Czas nagli, nikt nie wie, czy i ewentualnie kiedy skończy się epidemia oraz czy nie będzie jej kolejnej fali (i następnych w przyszłości). Dlatego rząd zachęca przedsiębiorców bezzwrotnymi dotacjami do podjęcia badań, prac rozwojowych i testowania nowych produktów, które pomogą walczyć z chorobą, jej skutkami oraz rozprzestrzenianiem się zakażeń.

Do konkursu mogą zgłaszać się wszystkie firmy, niezależnie od wielkości, czyli zarówno te duże, jak i małe oraz średnie, do których z reguły kierowane jest unijne wsparcie. Można powiedzieć, że w tym wypadku nie chodzi jednak o szczególne wspieranie sektora MSP, co całego społeczeństwa. Można tylko przypuszczać, że konkurs powinien przede wszystkim zainteresować firmy z szeroko rozumianego sektora medycznego, farmaceutycznego oraz produkującego narzędzia i urządzenia dla branży.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Prawo w firmie
Rządowa deregulacja w Sejmie. Szybkie tempo prac i krytyka opozycji
Prawo w firmie
Najlepsze studia MBA w Polsce. Wyniki rankingu Perspektywy 2025
Prawo w firmie
Dialog między zamawiającymi a wykonawcami to priorytet. Debata "Rzeczpospolitej"
Prawo w firmie
Układy zbiorowe. Jest dobry sposób na ich upowszechnienie
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Prawo w firmie
Przełomowy wyrok TSUE w sprawie odpowiedzialności zarządu za podatki spółki