Aktualizacja: 30.04.2020 18:09 Publikacja: 30.04.2020 18:09
Foto: Fotorzepa/ Robert Gardziński
Wprowadzone w Polsce restrykcje spowodowały spadek obrotów wielu przedsiębiorstw co w dłuższej perspektywie czasowej może przełożyć się na redukcję zatrudnienia lub zamknięcie firmy, wzrost bezrobocia i problemy konsumentów z terminowym regulowaniem swoich zobowiązań.
Należy się spodziewać, że problemy gospodarcze spowodowane epidemią koronawirusa doprowadzą do wzrostu liczby wniosków o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Aktualnie podejmowane przez Rząd działania skierowane są na pomoc firmą i ochronę miejsc pracy. W projekcie tarczy antykryzysowej 2.0 pojawił się postulat dotyczący prawa upadłościowego, a dokładniej rzecz ujmując wydłużenie okresu na złożenie wniosku o upadłość przez przedsiębiorców, których dotknął kryzys do trzech miesięcy po ustaniu stanu zagrożenia epidemiologicznego. Niestety projekt nie przewiduje rozwiązań, które mogłyby wpłynąć na większą efektywność instytucji upadłości konsumenckiej, z której po nowelizacji prawa upadłościowego od 24 marca 2019 mogą korzystać także przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą.
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas