Koronawirus: Co dalej w biznesie? Jak pandemia zmieniła zarządzanie firmami rodzinnymi

Cyfryzacja, zdalna praca, umiar legislacyjny i sanitarny – to wyzwania dla biznesu, które zaprezentowano w środę podczas Zjazdu Firm Rodzinnych, tym razem odbywającego się online.

Publikacja: 26.11.2020 07:38

Koronawirus: Co dalej w biznesie? Jak pandemia zmieniła zarządzanie firmami rodzinnymi

Foto: Adobe Stock

Specjalny raport „Co dalej w biznesie? Jak pandemia zmieniła zarządzanie firmami i ludźmi" przygotował zespół ekspertów pod kierunkiem prof. Jerzego Hausnera, a pracowali nad nim m.in. Henryka Bochniarz, prof. Andrzej J. Blikle i Tomasz Budziak, wiceprezes Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych.

Raport to ocena sytuacji gospodarczo-społecznej Polski na początku listopada 2020 r. Wskazuje, że program antykryzysowy był obarczony tyloma wymogami biurokratycznymi, że prawie natychmiast wymagał modyfikacji: tylko w drugim kwartale uchwalono 339 stron specustaw oraz 188 rozporządzeń (420 kolejnych stron przepisów), a w trzecim kwartale dodano kolejnych 999 stron aktów prawnych wyjaśniających, co jest dozwolone, a co zabronione w czasie pandemii. Do tego chaos informacyjny generuje niepewność i brak zaufania, a to utrudnia planowanie działalności gospodarczej. Decyzje administracyjne przedstawiane są na briefingach.

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Prawo w firmie
Rządowa deregulacja w Sejmie. Szybkie tempo prac i krytyka opozycji
Prawo w firmie
Najlepsze studia MBA w Polsce. Wyniki rankingu Perspektywy 2025
Prawo w firmie
Dialog między zamawiającymi a wykonawcami to priorytet. Debata "Rzeczpospolitej"
Prawo w firmie
Układy zbiorowe. Jest dobry sposób na ich upowszechnienie
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Prawo w firmie
Przełomowy wyrok TSUE w sprawie odpowiedzialności zarządu za podatki spółki