Aktualizacja: 18.07.2020 18:17 Publikacja: 18.07.2020 00:01
Foto: AdobeStock
Przy okazji uchwalania przepisów, które miały przeciwdziałać kryzysowi, jaki spowodowała pandemia, przyjmowane były też przepisy bezpośrednio z walką ze skutkami zatrzymania gospodarki niezwiązane.
Może było to spowodowane tym, że w normalnych warunkach praca nad nimi trwałaby o wiele dłużej. Przykładem takim jest, o czy piszemy w tym wydaniu „Orzecznictwa", nowy przepis kodeksu cywilnego, dzięki któremu konsumenci zyskali nową instytucję chroniącą przed ewidentnie niekorzystnymi skutkami umów przenoszących własność ich mieszkań na zabezpieczenie roszczeń względem wierzyciela. Chodzi o umowy, na podstawie których ludzie brali nawet niewielkie pożyczki, a gdy pojawiał się problem ze spłatą, ten, kto udzielał pożyczki, przejmowała mieszkanie i pozbawiał kogoś dorobku życia. Jak wynika z publikowanego artykułu, z tymi nieprawidłowościami można było walczyć już wcześniej, tylko było to trudne. Trzeba było dopiero pandemii, żeby podjąć próbę wprowadzenia długo oczekiwanych rozwiązań, które mogłyby zapobiec wielu ludzkim dramatom.
Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w domu może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prawie po...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Zespół deregulacyjny Rafała Brzoski po pierwszym etapie działania ogłasza sukces: około 60 proc. jego propozycji...
Eksperci nie mają wątpliwości: deregulacja to niezwykle ważny proces, jednak ofensywa legislacyjna, którą rząd p...
Projekt ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych zostanie skorygowany.
Związki zawodowe najwięcej członków pozyskują w pierwszym roku od utworzenia zakładowej organizacji związkowej....
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas