Zmiany kursów walut mniej dotkliwe

Wdrożenie rachunkowości zabezpieczeń wymaga m.in. sporządzenia odpowiedniej dokumentacji i gromadzenia danych. Warto rozważyć jej stosowanie, bo pozwala to wyeliminować wpływ zabezpieczanego ryzyka na wynik finansowy.

Publikacja: 27.05.2015 06:40

Prowadzenie działalności gospodarczej narażone jest na różnorodne czynniki ryzyka. Ostatnio dużą rolę na rynku odegrały zmiany kursu walut, w tym m.in. znaczne wahania kursu franka szwajcarskiego. Zmiany kursów walutowych, a także stóp procentowych lub notowań giełdowych, w istotny sposób mogą wpłynąć na wynik finansowy jednostki. Z tego powodu coraz większego znaczenia nabierają strategie zabezpieczające, które są w stanie zapobiec ewentualnym stratom jednostki lub zmniejszyć ich dotkliwość, a co za tym idzie, wzrasta znaczenie rachunkowości zabezpieczeń odpowiedzialnej za prawidłową ewidencję i pomiar transakcji zabezpieczających.

Pozostało jeszcze 95% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Rachunkowość
KSeF będzie wciąż dopuszczał faktury papierowe. Jest projekt ustawy
Rachunkowość
Nadchodzi rewolucja dla firm. Resort finansów pokazał „mapę drogową”
Rachunkowość
Sztuczna inteligencja nie zastąpi księgowych
Rachunkowość
Testy systemu e-Faktur czas zacząć
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Rachunkowość
Wielkie firmy nie interesują się nowym systemem fakturowania