Reklama

Sędziowie, którzy awansowali dzięki KRS, wracają na niższe stanowiska. Nieliczni z żółtej grupy

Sędziów, którzy awansowali, a teraz wracają na niższe stanowiska, będzie coraz więcej – uważają zwolennicy weryfikacji.
Sędziowie, którzy awansowali dzięki KRS, wracają na niższe stanowiska. Nieliczni z żółtej grupy

Foto: Adobe Stock

Niektórzy z sędziów, którzy awansowali przy udziale obecnej, nieprawidłowo ukształtowanej Krajowej Rady Sądownictwa, rezygnują z wadliwego awansu. Z czasem trafią oni do tzw. grupy żółtej weryfikacji. Czyli tej (obok zielonej i czerwonej), która ma być najbardziej przyjazna dla tych, którzy awansowali po raz pierwszy, bo dotyczy m.in. asesorów. Fakt dobrowolnego powrotu ma być traktowany jako atut przy kolejnym, legalnym konkursie do awansu.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama