Aktualizacja: 19.04.2025 13:13 Publikacja: 30.10.2022 10:25
Aktualnie Wielka Brytania jest czwartym rynkiem eksportowym dla Polski. Przez wiele była nr 2, zaraz po Niemczech, ale po brexicie jej znaczenie zaczęło spadać.
Foto: Comugnero Silvana
Brytyjsko-Polska Izba Handlowa (ang. BPCC – British-Polish Chamber of Commerce) w br. obchodzi okrągły jubileusz działalności. Powstała ona w 1992 roku jako Brytyjska Izba Handlowa w Polsce (ang. British Chamber of Commerce in Poland). 5 lat później, zmieniając swój status oraz nazwę na obecną, stała się izbą bilateralną. Zrzesza kilkuset członków. Jest uważana za organizację działającą prężnie i skutecznie. Współpracując z członkami Izby, ambasadami – brytyjską w Polsce i polską we Wielkiej Brytanii – oraz lokalnymi organizacjami gospodarczymi i samorządowymi BPCC udziela wsparcia polskim eksporterom, przyczynia się do tworzenia nowych miejsc pracy dla Polaków w Zjednoczonym Królestwie i w Polsce (firmy zrzeszone w Izbie zatrudniają w naszym kraju 150-200 tys. osób), a także promuje na Wyspach polskie regiony wraz ze zlokalizowanymi tu polskimi partnerami ze sfer produkcji, handlu i usług.
Reaktywację biura handlowego PAIH w Kijowie oraz powstanie drugiej placówki Agencji w zachodniej Ukrainie oraz w...
Stany Zjednoczone są już dla Polski siódmym rynkiem eksportowym z trzyprocentowym udziałem w całym polskim ekspo...
Po latach oczekiwania polscy producenci wołowiny mają szansę wejść do nielicznej grupy eksporterów mięsa wołoweg...
Ostatnie tygodnie przyniosły Uzbekistanowi szereg ważnych wydarzeń o charakterze politycznym. Pod koniec kwietni...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Na warszawskim Lotnisku Chopina powstał punkt wydawania paszportów tymczasowych. Polscy podróżni, w tym przedsię...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas