[b]Tak. [/b]Pomimo że pracownik pobierał wynagrodzenie za czas choroby przez okres krótszy niż 33 dni w roku kalendarzowym, otrzyma zasiłek chorobowy z ubezpieczenia wypadkowego od pierwszego dnia niezdolności do pracy spowodowanej wypadkiem przy pracy. Okresu orzeczonej niezdolności do pracy z powodu wypadku przy pracy od 13 marca do 12 maja nie wlicza się do 33 dni, o których mowa w art. 92 k.p.
Jeżeli pracodawca wypłacił wynagrodzenie za okres choroby, a w wyniku postępowania zdarzenie zostanie uznane za wypadek przy pracy albo zostanie ustalone, że niezdolność do pracy jest spowodowana chorobą zawodową, za okres niezdolności do pracy pracownikowi przysługuje zasiłek chorobowy z ubezpieczenia wypadkowego. W takim przypadku wypłacone pracownikowi wynagrodzenie powinno być potraktowane jako zasiłek chorobowy z ubezpieczenia wypadkowego. Wymaga to złożenia przez pracodawcę dokumentów rozliczeniowych korygujących.
[i]Podstawa prawna:
–[link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=5F48F461FB55D1BB59EDCD52BA48C851?id=167515]ustawa z 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (DzU nr 199, poz. 1673 ze zm.)[/link][/i]