Aktualizacja: 22.06.2025 19:51 Publikacja: 04.04.2023 17:35
Foto: Adobe Stock
Ustawa ma być częścią transformacji energetycznej obszarów wiejskich, a biogazownie rolnicze będą domknięciem systemu gospodarowania odpadami powstającymi w polskich gospodarstwach rolnych czy zakładach przetwórstwa rolno-spożywczego. Powstająca tam biomasa może być wykorzystywana w lokalnej biogazowni rolniczej do wytwarzania w przyjazny środowisku sposób energii elektrycznej, ciepła, biogazu rolniczego lub biometanu.
- Zaproponowane w projekcie ustawy narzędzia legislacyjne mają być wyraźnym impulsem do zdynamizowania rozwoju biogazowni rolniczych, a przez to zwiększenia poziomu niezależności energetycznej obszarów wiejskich w oparciu o lokalnie dostępną biomasę. Jest to akt oczekiwany i postulowany przez branżę biogazu w Polsce – wyjaśnia radca prawny dr Marcin Rokosz, koordynator merytoryczny prac zespołów eksperckich w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł w czwartek, że obowiązujący w Polsce zakaz reklamy aptek, punk...
Racjonalizacja przepisów o zakazie pełnienia funkcji w spółkach i uchylenie odpowiedzialności karnej za niezłoże...
W ramach deregulacji rząd odsuwa o dwa lata obowiązek raportowania środowiskowego (ESG).
Ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych jest praktycznie martwa. Ministerstwo Sprawiedliwości planuje wp...
VELUX Polska, obchodząca w tym roku 35-lecie obecności na rynku jest jedną z tych firm, które współtworzyły polską branżę budowlaną. Od podstaw budowała kategorię użytkowych poddaszy, inwestując w przemysł, rozwijając lokalnych dostawców i kształtując standardy zrównoważonego rozwoju.
Prezydent Andrzej Duda podpisał w piątek ustawę, która zobowiązuje deweloperów do publikowania cen oferowanych m...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas