Aktualizacja: 04.04.2025 06:45 Publikacja: 06.09.2023 10:57
Foto: Adobe Stock
Pod koniec listopada 2022 r. pracownicy Urzędy Ochrony Konkurencji i Konsumentów za zgodą sądu i w asyście policji przeszukali siedziby kilku spółek w ramach postępowania wyjaśniającego dotyczącego podejrzenia niedozwolonego ustalania cen ekspresów do kawy marki Jura. Jak twierdzi UOKiK, w dwóch przypadkach: Jura Poland i Euro–net doszło do utrudniania przeszukania.
Prezes UOKiK może w szczególnych przypadkach przeprowadzać niezapowiedziane przeszukania w siedzibach przedsiębiorców. To narzędzie stosowane w sytuacjach, kiedy zachodzi podejrzenie, że dany podmiot posiada dowody na stosowanie praktyk ograniczających konkurencję, które mogą być istotne w sprawie. Przeszukanie może być prowadzone wyłącznie po uzyskaniu zgody sądu. Przedsiębiorca ma wówczas obowiązek wpuścić pracowników Urzędu do budynków i lokali, a także udostępnić wszelkie dokumenty, telefony używane do celów służbowych oraz inne nośniki danych.
Przepis ustawy o OZE przewidujący karę w wysokości 1000 zł za niezłożenie na czas sprawozdania przez wytwórcę en...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Na czwartkowym posiedzeniu Sejmu odbędzie się pierwsze czytanie tzw. Pierwszego Pakietu Deregulacyjnego przygoto...
Dzierżawę odróżnia od najmu to, że pozwala dzierżawcy choćby nazwanego w umowie najemcą, na pobieranie pożytków.
Mniej biurokracji w sprawach kadrowych i budowlanych, a także na rynku kapitałowym – to kolejne propozycje zespo...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
We wtorek mija termin na ustanowienie adresu do e-Doręczeń dla przedsiębiorców wpisanych do KRS. Mimo ewidentnyc...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas