Aktualizacja: 23.03.2025 03:43 Publikacja: 12.08.2024 04:30
Foto: Adobe Stock
Nowelizacja ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa w znaczny sposób rozszerza liczbę podmiotów zobligowanych do stosowania zawartych w niej wymogów co do bezpieczeństwa sieci i systemów informacyjnych. Dziś dotyczy to firm działających w sektorach takich jak energetyka, transport, zdrowie, bankowość, rynki finansowe, zaopatrzenie w wodę oraz oczywiście infrastruktura cyfrowa.
Niespełna dwa tygodnie zostały do wejścia w życie obowiązku, który będzie dotyczył firm wpisanych do rejestru przedsiębiorców KRS. Od 1 kwietnia 2025 r. będą one zobowiązane posiadać adres do e-Doręczeń.
Nowe przepisy o mediacji w postępowaniu administracyjnym mogą zredukować skalę sporów między obywatelami a urzędami.
Do 16 marca 2025 r. przedsiębiorcy, którym ubiegłoroczna powódź uniemożliwiła prowadzenie działalności gospodarczej, mogą składać wnioski o świadczenie interwencyjne - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, która ma redukować biurokrację w różnych obszarach. Rząd nie odebrał jednak fiskusowi narzędzia pozwalającego na nękanie podatników oskarżeniami o rzekome przestępstwa i wydłużaniem terminu dochodzenia danin.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Rada Ministrów przyjęła we wtorek pierwszy pakiet deregulacyjny opracowany przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Zakłada on wprowadzenie ułatwień w prowadzeniu firmy już na etapie rozpoczęcia działalności, a także jej rozwoju w kolejnych latach.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Coraz więcej wrocławian szuka miejsca do życia, które da im nie tylko łatwy i szybki dostęp do miejskich udogodnień, ale też bliskość natury, pozwalającej na regenerację i wytchnienie od codziennego zgiełku. W ten trend wpisuje się osiedle Lokum Porto na Starym Mieście.
Amerykański producent obuwia i odzieży sportowej Nike przewiduje znaczący spadek sprzedaży w bieżącym kwartale, do czego przyczynić się mają cła wprowadzone przez prezydenta USA Donalda Trumpa, jak i pogarszające się nastroje konsumentów.
Prezydent Donald Trump przyznał firmie Boeing ogromny kontrakt na budowę najbardziej zaawansowanego myśliwca stealth na świecie. Ale nie tylko Amerykanie pracują nad takimi samolotami.
Gdyby prawdą było to, co przekazują nam w ostatnich dniach dwie największe w Polsce partie, wybieramy między tymi, którzy chcą oddać połowę terytorium kraju Rosji, a tymi, którzy zamierzają otworzyć przed Rosją wschodnią granicę. Ani jedno, ani drugie nie jest jednak prawdą.
Przez ostatnie kilkanaście dni Tesla musiała wezwać do serwisów 46 tys. aut, została wykluczona z udziału w salonie samochodowym, wykreślona z prestiżowego indeksu WIG-ESG, wyciekły prywatne dane kierowców Tesli, a na amerykańskich portalach z ogłoszeniami coraz więcej osób chce sprzedać swoje elektryki.
Prezydent USA Donald Trump poinformował, że Boeing wygrał przetarg na budowę nowych myśliwców szóstej generacji, które nazwano F-47. Mają mieć one kluczowe znaczenie przy ewentualnym konflikcie z Chinami.
- Niemieckie głębokie państwo usiłuje wykorzystać struktury unijne do wzmocnienia niemieckiego przemysłu zbrojeniowego i całej niemieckiej gospodarki kosztem innych państw członkowskich. Gen. Polko tego nie widzi? - powiedział europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, odpowiadając na krytykę ze strony gen. Romana Polki w związku z głosowaniem nad rezolucją ws. białej księgi dotyczącej obronności.
Mamy w Polsce ogromną liczbę talentów w obszarze IT. To tutaj pracują świetne programistki i programiści. Jednak w skali całego społeczeństwa mamy zadanie domowe do wykonania - mówi Łukasz Foks, dyrektor ds. inicjatywy Microsoft AI Skills.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas