Aktualizacja: 08.11.2021 07:20 Publikacja: 08.11.2021 07:20
Foto: Adobe Stock
Rusza program na lata 2021-2027. Łączy on Polskę, Czechy, Słowację, Austrię, Węgry, Słowenię, Chorwację oraz wybrane regiony Włoch i Niemiec. Pierwszy nabór projektów w programie Interreg Europa Środkowa 2021-2027 zostanie otwarty 15 listopada 2021 roku. Ma on objąć wszystkie cztery priorytety programu oraz wszystkie cele szczegółowe.
W tym dniu wspólny sekretariat zorganizuje spotkanie online, na którym przedstawi cele i warunki naboru oraz zakres tematyczny oczekiwanych projektów, które będą mogły uzyskać dofinansowanie ze środków programu (z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego).
W najnowszym numerze dodatku „Administracja” tradycyjnie poświęcamy sporo miejsca funkcjonowaniu spółek komunalnych i ich organów.
Nieprzyjęcie planu ogólnego do 2026 r. oznacza dla gminy poważne konsekwencje.
W ostatnim roku weszły w życie istotne zamiany w zakresie czasu pracy, jego rozliczania i wynagradzania w korpusie służby cywilnej.
Rada nadzorcza w spółce z o. o. z udziałem jednostki samorządu terytorialnego działa przede wszystkim w ramach posiedzeń. Powinny się one obywać nie rzadziej niż raz w każdym kwartale roku obrotowego.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Instytucja wyłączenia dostępu do akt sprawy podatkowej nie służy eliminowaniu z nich zbędnych dokumentów, czyli takich, które nie mają znaczenia dla jej wyjaśnienia.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Wniesienie nowo wybudowanej sieci kanalizacyjnej aportem do spółki komunalnej stanowi odpłatną dostawę towarów podlegającą VAT, co umożliwi gminie pełne odliczenie podatku naliczonego.
W regionie odbył się kongres poświęcony dostępności w turystyce społecznej. Ukazał się także album „Dolny Śląsk po królewsku” w wersji dostosowanej dla osób ze szczególnymi potrzebami.
W ramach walki ze zmianami klimatycznymi UE przeznacza duże pieniądze na działania firm związane z gospodarką obiegu zamkniętego, zmniejszeniem wielkości odpadów i ich ponownym zagospodarowaniem.
Od przyszłego roku dla lokalnych władz wartość CIT wypracowana przez firmy działające na ich terenie będzie miała wpływ na samorządowe finanse – to efekt reformy, która zacznie obowiązywać od 2025 r.
Co piąta złotówka z kredytów udzielanych firmom sektora MŚP w Polsce jest dziś zabezpieczona gwarancją de minimis.
Błędy w szacowaniu wartości zamówień lub ich niezasadny podział przez beneficjentów mogą skutkować nałożeniem korekty finansowej. Jakich zasad należy przestrzegać i jakich błędów unikać, by prawidłowo rozliczyć dofinansowanie?
W najnowszym numerze dodatku „Administracja” tradycyjnie poświęcamy sporo miejsca funkcjonowaniu spółek komunalnych i ich organów.
W aspekcie gospodarki finansowej JST naczelną rolę należy przypisać głównemu księgowemu/skarbnikowi danej jednostki. Przepisy wyposażają takie osoby w szerokie kompetencje, ale też szeroko rozumianą odpowiedzialność za naruszenia dyscypliny budżetowej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas