Aktualizacja: 23.11.2020 13:16 Publikacja: 23.11.2020 17:30
Foto: Adobe Stock
Zgodnie z art. 137 ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (dalej „ustawa o PPK") podmioty zatrudniające będące jednostkami sektora finansów publicznych zostaną objęte tą ustawą od 1 stycznia 2021 r. Mają one obowiązek zawarcia umowy o zarządzanie PPK do 26 marca 2021 r., a umowy o prowadzenie PPK do 10 kwietnia 2021 r.
Do końca br. obowiązuje ustawa z 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (dalej „stare PZP"), której – w myśl art. 4 pkt 4 tej ustawy – nie stosuje się do umów o zarządzanie PPK. Z dniem 1 stycznia 2021 r. wejdzie jednak w życie ustawa z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (dalej „nowe PZP"). W myśl art. 7 ust. 2a ustawy o PPK od tej daty do umów o zarządzanie PPK nie będzie stosować się nowego PZP tylko, jeżeli wartość zamówienia będzie mniejsza niż progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 tej ustawy (czyli 139 000 euro dla zamówień udzielanych przez instytucje administracji centralnej oraz 214 000 euro w przypadku zamówień instytucji poniżej szczebla centralnego).
Choć to rada gminy inicjuje założenie spółki komunalnej, późniejszy jej wpływ na działalność spółki jest ogranic...
Przepisy dają radnym uprawnienia informacyjne dotyczące spółek komunalnych. Czy to szansa na realną kontrolę i l...
Wynik rozpoznania zarzutu w sprawie egzekucji administracyjnej ma bezpośrednie przełożenie na badanie podstaw do...
Pozwolenia na budowę i konserwatorskie nie mogą zastąpić nakazu konserwatorskiego, bo udzielają one jedynie „pra...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Prawidłowość i jakość sporządzonej opinii oraz kompetencje merytoryczne, wykształcenie czy posiadanie wiedzy spe...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas