Wpłaty do PPK oblicza się także od wynagrodzenia wypłaconego po rozwiązaniu stosunku pracy

Ustanie zatrudnienia uczestnika PPK nie ma zasadniczo znaczenia dla obowiązku obliczenia, pobrania i dokonania za niego wpłat do PPK. Wpłaty do PPK trzeba przekazać do instytucji finansowej także w przypadku, gdy po ich naliczeniu i pobraniu uczestnik PPK zmarł.

Publikacja: 12.08.2021 15:45

Wpłaty do PPK oblicza się także od wynagrodzenia wypłaconego po rozwiązaniu stosunku pracy

Foto: Adobe Stock

- Z jednym z pracowników umowa o pracę została rozwiązana za porozumieniem stron. Już po jej rozwiązaniu osobie tej wypłacono zaległe wynagrodzenie za godziny nadliczbowe. Od wypłaconego wynagrodzenia pracodawca naliczył i pobrał wpłaty do PPK. Zanim jednak przekazał je do instytucji finansowej, były pracownik zmarł. Czy naliczenie i pobranie wpłat do PPK od wynagrodzenia wypłaconego po rozwiązaniu stosunku pracy było prawidłowe i czy – po śmierci pracownika – były pracodawca powinien przekazać te wpłaty do instytucji finansowej?

Pozostało jeszcze 84% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r. Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Biznes
Teresa Siudem: Jak powstrzymać nieuczciwą konkurencję?
Biznes
Jak wpływać na zmiany społeczne i korzystać z nich podatkowo?
Biznes
Distressed M&A – przejęcia firm w trudnej sytuacji na polskim rynku
Biznes
Wyposażenie mieszkania w kosztach? Jest to możliwe
Biznes
Raportowanie niefinansowe – nowe obowiązki małych i średnich firm