Aktualizacja: 09.11.2024 19:45 Publikacja: 06.12.2021 06:00
Od lat niekwestionowanym liderem listy zarobków w zawodach świątecznych jest św. Mikołaj.
Foto: Adobe Stock
Powód? Niepewność, czy w centrach handlowych będą potrzebni Mikołaje i śnieżynki oraz czy firmy wrócą do organizacji wigilii dla pracowników. Mimo to branże, które szczególnie rosną na przedświątecznym szczycie, nie składają broni. Jak wskazują eksperci Personnel Service, pracę znajdą więc zarówno pracownicy logistyki, sprzedawcy ryb i choinek oraz hostessy, jak i producenci ozdób świątecznych czy pakowacze prezentów.
- Spora część Polaków kupi prezenty w sklepach internetowych. Wigilie firmowe są bardzo potrzebne, bo pracownikom brakuje kontaktu z innymi, ale nie wiadomo czy pracodawcy się na nie zdecydują. To wpływa na branże świąteczne, a widmo ewentualnego lockdownu powściąga entuzjazm firm - mówi Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service.
Wynagrodzenia Polaków nie nadążają za inflacją – taki można wysnuć wniosek na podstawie najnowszych badań ARC Rynek i Opinia. Wynika z nich, że aż prawie co trzeci z nas próbuje na różne sposoby podnieść swoje przychody. Jak?
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Czy można przenieść urlop wypoczynkowy na następną umowę zamiast ekwiwalentu?
Full stack developer pod tą nazwą kryje się „król” wśród wszelkich stanowisk w branży IT. Popyt na rynku pracy na takich specjalistów jest gigantyczny, a zarobki mogą robić wrażenie.
Aby stwierdzić, jakie umiejętności będą niezbędne w pracy w nieodległej przyszłości, warto przyjrzeć się planom najmłodszych w zakresie kształtowania i rozwijania kompetencji. Na jakie kompetencje wskazują teraz nastolatkowie?
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
W okresie pandemii COVID-19 pojawiają się przypadki, w których pracownicy odmawiają świadczenia pracy, bo boją się zarażenia koronawirusem. Czy pracownik w obawie przed COVID-19 może odmówić wykonania polecenia pracodawcy?
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Jak wskazuje Kodeks pracy niedziele i święta określone w przepisach są dniami wolnymi od pracy, a jednym z takich dni jest nadchodzące Narodowe Święto Niepodległości. Niektóre zawody mogą jednak pracować 11 listopada.
Marsz Niepodległości przejdzie ulicami Warszawy w poniedziałek 11 listopada. Wydarzenie odbędzie się jak co roku, mimo wcześniejszych problemów z uzyskaniem pozwolenia. Skąd i o której wyruszą zgromadzeni?
Posłowie zdecydowali w piątek, że projekt projekt Lewicy wprowadzający 24 grudnia dzień wolny od pracy, trafi do sejmowych komisji. Przed głosowaniem odbyła się dyskusja z udziałem przedstawicieli niemal wszystkich klubów.
Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji wyjaśnia incydent w Rzeszowie, gdzie strumień wody z armatki przewrócił funkcjonariusza, a upadając, doznał on pęknięcia żeber i śledziony – ustaliła „Rz”.
Co jest z nami nie tak, że twarzami polskiego patriotyzmu stali się chłopcy w kominiarkach?
Ustawa o rynku pracy powstała w 2004 r. Od tego czasu sytuacja gospodarcza i demograficzna zmieniła się diametralnie. Poprzedni rząd walczył, ale reformy nie dowiózł. Nowy rząd też podjął rękawicę. Kontynuuje pomysły poprzedników czy zmienia kurs?
Nie wszędzie działają procedury zgłoszeń naruszenia prawa. Sygnalizowane są problemy pracownicze.
Muzeum Historii Polski i miasto Warszawa organizują imprezy związane z rocznicą odzyskania niepodległości. Zaplanowane zostały one na Trakcie Królewskim oraz na warszawskiej Cytadeli.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas