Aktualizacja: 21.01.2021 13:19 Publikacja: 21.01.2021 15:45
Foto: Adobe Stock
W całym kraju obowiązkowo należy zasłaniać nos i usta. Obowiązek ten dotyczy wszystkich osób, które znajdują się na ulicach, placach, w urzędach, w sklepach, ale również w zakładach pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta lub interesanta oraz jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba. Wprowadzenie tej ostatniej zasady zależy od decyzji pracodawcy.
Ponadto, według obowiązujących przepisów w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, a uczestnicy takiego zgromadzenia mają obowiązek zakrywania nosa i ust oraz zachowania 1,5 m odległości od innych osób. Natomiast w imprezach i spotkaniach organizowanych w domu może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, przy czym do tego limitu nie wliczamy osoby zapraszającej oraz osób, które wspólnie mieszkają lub gospodarują z tą osobą. Stąd spotkania czy zgromadzenia w większym gronie do tego bez maseczek ochronnych lub przyłbic, to naruszenie obowiązujących obecnie ograniczeń wprowadzonych w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
Inwestorzy szukają alternatywnych form inwestowania, które mogłyby przynieść im wyższe stopy zwrotu. Część z nich wybiera kryptowaluty, które są inwestycjami wyższego ryzyka.
Polskie prawo nie zabrania spółkom nabywania kryptowalut. Jednak przed podjęciem decyzji o takiej inwestycji należy poznać regulacje, które określają odpowiedzialność członków zarządu.
Komisja Europejska ogłosiła nowe działania dotyczące handlu elektronicznego W Unii Europejskiej, podkreślając że zamiast tworzyć nowe przepisy, skupi się na skuteczniejszym egzekwowaniu i wdrażaniu istniejących.
W związku z zakończeniem prac nad unijną reformą prawa wzorów przemysłowych, w dniu 8 grudnia 2024 r. weszły w życie przepisy nowego rozporządzenia 2024/2822 oraz dyrektywy 2024/2823.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
Nowelizacja ustawy OZE zawiera szereg rozwiązań, których celem jest przyspieszenie procesu inwestycyjnego sektorze OZE, w tym dotyczących instalacji fotowoltaicznych.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Pracodawca jest zobowiązany zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Musi więc także zadbać o dobrostan kadr. Przez swoją bierność może utracić najcenniejszych pracowników.
Tam, gdzie przekroczony został próg dopuszczalnego hałasu, firma powinna zapewnić pracownikom ochronniki słuchu – przypomina Państwowa Inspekcja Pracy.
Możliwość zabrania czworonoga do biura to benefit, który pozytywnie wpływa na atmosferę w pracy, a szczególnie na poziom zadowolenia właściciela zwierzaka. Poprawia także postrzeganie firmy na rynku.
Jeżeli pracodawca zezwala na przychodzenie do pracy ze zwierzętami, to powinien ustalić zasady ich przebywania na terenie zakładu pracy, uwzględniając wiążące się z tym zagrożenia.
ZUS zmusza pracodawców, by zbierali informacje na temat preferencji żywieniowych ich pracowników.
Choroba o nieznanym pochodzeniu doprowadziła do śmierci ponad 50 osób w Demokratycznej Republice Konga - informują pracownicy lokalnej ochrony zdrowia.
Pracodawcy będą mieli czas do stycznia 2026 roku na wprowadzenie zmian obniżających temperaturę w miejscu pracy.
Przepisy nie rozstrzygają kolejności postępowań odszkodowawczych. Czy brak wypłaty świadczenia z ustawy wypadkowej zamyka pracownikowi drogę sądową w dochodzeniu roszczeń od pracodawcy?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas