Aktualizacja: 19.04.2025 21:32 Publikacja: 25.10.2022 11:43
Foto: Adobe Stock
Od 30 maja 2022 roku obowiązuje w Polsce nowy reżim prawny dotyczący ogłaszania wezwań do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji spółki publicznej. Tego dnia weszła w życie nowelizacja ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (ustawa o ofercie), która fundamentalnie zmieniła dotychczasowe zasady funkcjonowania wezwań.
Obecnie wezwania na sprzedaż lub zamianę akcji spółki publicznej dzielimy na dobrowolne, obowiązkowe i związane z zamiarem wycofania akcji z obrotu na rynku regulowanym (giełdowym), czyli tzw. delistingiem. Zaznaczam, że nie jest moim celem szczegółowe omówienie dotychczasowych i nowych rozwiązań. Analiza ww. kwestii będzie krótka i ma za zadanie wprowadzić w temat tego artykułu. Jest to niezbędne z punktu widzenia rozważań, czy po zmianie przepisów ustawy o ofercie nadal dopuszczalne jest ogłaszanie zaproszeń do składania ofert sprzedaży akcji spółek publicznych.
Dłużnik nie musi już przepisywać majątku na konkubinę, by ukryć go przed komornikiem. Może wykorzystać do tego l...
Wyegzekwowanie należności w niektórych sprawach jest problemem. Wiele egzekucji kończy się wydaniem postanowieni...
Początek 2025 roku przyniósł szereg komunikatów Urzędu Regulacji Energetyki, które wywołały liczne wątpliwości n...
Przedsiębiorca, decydując się na współpracę z sektorem publicznym, powinien pamiętać, że rządzi się ona innymi p...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Kodeks cywilny zawiera regulacje, na podstawie których wykonawca może domagać się dostosowania wysokości wynagro...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas