Aktualizacja: 11.08.2020 14:20 Publikacja: 11.08.2020 16:30
Foto: AdobeStock
Spór dotyczył ograniczeń w prawie do rozliczenia kosztów od opłat na nabycie usług wewnątrzgrupowych. We wniosku o interpretację spółka wskazała, że wchodzi w skład grupy i jest jednostką zależną. Jak tłumaczyła podatniczka w związku z przynależnością do grupy i celami strategicznymi nabywa usługi wewnątrzgrupowe.
Ona i usługodawca są podmiotami powiązanymi w rozumieniu ustawy o CIT. Z wniosku wynikało, że usługi wewnątrzgrupowe, można podzielić na dziesięć kategorii: zarządzania ogólnego, kształtowania relacji biznesowych, zarządzania zasobami ludzkimi, w zakresie finansów, planowania strategicznego i kontroli, geologiczne, w zakresie organizacji i prowadzenia zakupów, obsługi prawnej, wsparcia technicznego oraz teleinformatyczne (IT). Spółka podkreślała, że usługi mają charakter kompleksowy, wspierający jej główną działalność. Zapytała czy w odniesieniu do opłat na nabycie wymienionych we wniosku usług wewnątrzgrupowych zastosowanie ma ograniczenie dotyczące kosztów wynikające z art. 15e ust. 1 ustawy o CIT?
Dłużnik nie musi już przepisywać majątku na konkubinę, by ukryć go przed komornikiem. Może wykorzystać do tego l...
Wyegzekwowanie należności w niektórych sprawach jest problemem. Wiele egzekucji kończy się wydaniem postanowieni...
Początek 2025 roku przyniósł szereg komunikatów Urzędu Regulacji Energetyki, które wywołały liczne wątpliwości n...
Przedsiębiorca, decydując się na współpracę z sektorem publicznym, powinien pamiętać, że rządzi się ona innymi p...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Kodeks cywilny zawiera regulacje, na podstawie których wykonawca może domagać się dostosowania wysokości wynagro...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas