Firmy rodzinne: wyzwania i zagrożenia w dobie COVID-19

Okres pandemii zweryfikował funkcjonowanie firm rodzinnych z punktu widzenia ładu organizacyjnego. Te, które powstały w latach dziewięćdziesiątych XX w., mimo że są już przedsiębiorstwami na dużą skalę, nie rozwinęły sfery administracyjno-organizacyjnej. W wielu przypadkach utrudnia im to uzyskanie pomocy.

Publikacja: 20.05.2021 10:50

Firmy rodzinne w Polsce są nie tylko fundamentem polskiej gospodarki, ale przede wszystkim ambasadorem Polski na arenie międzynarodowej. Dzięki takim markom jak m.in. Inglot, Fakro, DRE oraz wiele innych polskie produkty cieszą się uznaniem klientów na całym świecie. Ostatnimi czasy można było zapoznawać się z oszałamiającymi historiami rozwoju, jeszcze kilkanaście lat temu nikomu nieznanych, polskich firm rodzinnych. Przy czym, za każdym sukcesem stoją przede wszystkim niebywałe zmagania z wyzwaniami, z którymi firmy rodzinne mierzą się każdego dnia. Oprócz czynników wewnętrznych, takich jak relacje rodzinne oraz pracownicze, istotny wpływ na kondycję firm rodzinnych ma również otoczenie gospodarcze oraz prawne w jakim funkcjonuje przedsiębiorstwo.

Pozostało jeszcze 95% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Biznes
Teresa Siudem: Mały kapitał w spółce z o.o. to spore ryzyko
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Biznes
Pięć pułapek, które czyhają na inwestora przy zakupie nieruchomości
Biznes
Pięć tysięcy to za mało by prowadzić spółkę z o.o.
Biznes
Jak wejść we wspólne przedsięwzięcie (joint venture) z inwestorem?
Biznes
Nowe zasady UE dotyczące kontroli inwestycji zagranicznych