Aktualizacja: 09.06.2020 15:00 Publikacja: 09.06.2020 17:15
Foto: Adobe Stock
Trzeba pamiętać, że wstrzymanie inwestycji może mieć charakter czasowy, spowodowany np. przejściowymi trudnościami finansowymi lub trwały, stanowiąc w tym drugim przypadku wstęp do jej likwidacji. Natomiast zaniechanie może być również konsekwencją stwierdzonego niedoboru środka trwałego w budowie, zidentyfikowanego w oparciu o przeprowadzony spis z natury albo stratą wynikającą ze zdarzenia losowego.
Zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt 16 ustawy o rachunkowości (dalej: uor), środki trwałe w budowie obejmują zaliczane do aktywów trwałych środki trwałe w okresie ich budowy, montażu lub ulepszenia już istniejącego środka trwałego. Na koszt wytworzenia środków trwałych w budowie składa się ogół kosztów poniesionych za okres budowy, montażu, przystosowania i ulepszenia, do dnia bilansowego lub przyjęcia do używania, w tym również niepodlegający odliczeniu VAT i podatek akcyzowy oraz koszt obsługi zobowiązań zaciągniętych w celu sfinansowania budowy i związane z nimi różnice kursowe, pomniejszony o przychody z tego tytułu (art. 28 ust. 8 uor).
Dłużnik nie musi już przepisywać majątku na konkubinę, by ukryć go przed komornikiem. Może wykorzystać do tego l...
Wyegzekwowanie należności w niektórych sprawach jest problemem. Wiele egzekucji kończy się wydaniem postanowieni...
Początek 2025 roku przyniósł szereg komunikatów Urzędu Regulacji Energetyki, które wywołały liczne wątpliwości n...
Przedsiębiorca, decydując się na współpracę z sektorem publicznym, powinien pamiętać, że rządzi się ona innymi p...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Kodeks cywilny zawiera regulacje, na podstawie których wykonawca może domagać się dostosowania wysokości wynagro...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas