Hulajnoga do rozliczenia w kosztach jako środek transportu w działalności gospodarczej

Wydatek poniesiony na zakup elektrycznego urządzenia transportu osobistego można zaliczyć do kosztów podatkowych prowadzonej działalności gospodarczej, jeśli stanowi on przede wszystkim środek transportu do klientów i miejsca jej wykonywania.

Aktualizacja: 01.11.2019 09:14 Publikacja: 01.11.2019 00:01

Hulajnoga do rozliczenia w kosztach jako środek transportu w działalności gospodarczej

Foto: Adobe Stock

Takie stanowisko zajął dyrektor Krajowej Informacji Podatko- wej w interpretacji indywidualnej z 12 września 2019 r. (0113- KDIPT2-1.4011.321.2019.2.KU).

Przedsiębiorca rozliczający się w formie podatku liniowego zakupił hulajnogę elektryczną o wartości 1500 złotych brutto, którą dojeżdża głównie do miejsca wykonywania działalności oraz na spotkania z klientami na terenie Warszawy, redukując w ten sposób czas i koszty transportu. Korzystanie z hulajnogi elektrycznej w ramach prowadzenia przedsiębiorstwa pozwala mu na zredukowanie kosztów związanych z dotarciem do miejsca wykonywania działalności. Mimo iż wykorzystuje hulajnogę przede wszystkich w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, okazjonalnie zdarza mu się używać jej również w innych celach (np. robiąc zakupy, czy zatrzymując się w restauracji po drodze do domu).

Pozostało jeszcze 89% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Biznes
Teresa Siudem: Które dziecko ma smykałkę do biznesu
Biznes
Sukcesja. Jak przygotować następcę do roli lidera?
Biznes
CBAM: projekt zmian mechanizmu dostosowywania cen na granicach
Biznes
Podatek od wyjścia – co trzeba wiedzieć przed relokacją biznesu?
Materiał Promocyjny
Jak Meta dba o bezpieczeństwo wyborów w Polsce?
Biznes
Partnerstwo w projektach unijnych – prawo, praktyka, orzecznictwo