Aktualizacja: 04.04.2025 04:26 Publikacja: 19.12.2024 10:35
Foto: Adobe Stock
Wypełnienie wymogów będzie oznaczało konieczność sporządzenia raportu zgodnie ze standardami ESRS. Dyrektywa będzie wdrażana stopniowo na przestrzeni kolejnych kilku lat, a pierwsze przedsiębiorstwa będą zobligowane do zaraportowania w przyszłym roku danych za rok bieżący. Ponieważ rodzimi przedsiębiorcy są zobowiązani dostosować się do wymogów CSRD dlatego od zarządów i rad nadzorczych oczekuje się przyswajania nowej wiedzy w szybkim tempie, w tym stworzenia systemu szkoleń dla pracowników. Biorąc pod uwagę zakres oczekiwanych zmian organizacyjnych, zwłaszcza dla tych spółek, które do tej pory nie prowadziły raportowania danych niefinansowych lub robiły to w ramach mniej rygorystycznych przepisów, zaleca się rozpoczęcie prac nad strategią raportowania i tworzeniem odpowiednich procesów co najmniej rok przed obowiązkowym terminem publikacji pierwszego raportu CSRD.
Zrównoważony rozwój stał się nieodłączną częścią naszej gospodarczej rzeczywistości. Nowe regulacje unijne wdroż...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Termin due diligence, czyli po polsku należyta staranność, jest dobrze znany przedsiębiorcom.
Początek roku 2025 to czas intensywnych prac dla tych, którzy jako pierwsi zostali objęci obowiązkiem raportowan...
Przepisy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/1115 z 31 maja 2023 r. w sprawie udostępniania...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
W Dzienniku Ustaw z 17 grudnia 2024 r. opublikowana została ustawa z 6 grudnia 2024 r. o zmianie ustawy o rachun...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas