- Pracownik był zatrudniony na podstawie umowy na okres próbny (trzy miesiące), następnie na podstawie dwóch umów na czas określony (łącznie 24 miesiące). Bezpośrednio po tym przez rok pracował na umowie na czas nieokreślony rozwiązanej za porozumieniem stron. Tydzień po rozwiązaniu umowy zgłosił chęć podjęcia pracy na czas określony w zdecydowanie niższym niż dotychczas wymiarze. Odpowiada nam to. Mamy jednak wątpliwości, czy w związku z tym, że zatrudnienie trwało łącznie powyżej 33 miesięcy, możemy taką umowę zawrzeć. Czy wniosek pracownika coś w tym zakresie zmienia? – pyta czytelniczka.