Aktualizacja: 03.04.2025 05:53 Publikacja: 01.06.2022 22:39
Foto: Adobe Stock
29 maja br. weszła w życie ostatnia część nowych rozwiązań dotycząca ewidencji czasu pracy kierowców, związana z wdrażaniem unijnego Pakietu Mobilności. Zgodnie ze znowelizowanym art. 25 ustawy o czasie pracy kierowców z 16 kwietnia 2004 r. (tekst jedn. DzU z 2019 r., poz. 1412; ost. zm. DzU z 2022 r., poz. 209) przedsiębiorca zarządzający firmą transportową ma obowiązek prowadzić papierową lub elektroniczną ewidencję czasu pracy kierowcy i przechowywać ją przez 10 lat od zakończenia okresu nią objętego. To oznacza konieczność jej przechowywania o 7 lat dłużej niż dotąd.
Pochopna decyzja o wypłacie wynagrodzenia na rzecz rodziny pracownika może skończyć się dla pracodawcy konieczno...
Szybciej, prościej, bardziej dynamicznie – tego dziś oczekują klienci od branży leasingowej. Chodzi o błyskawiczne decyzje, minimalne formalności i pełną integrację usług finansowych.
Ochrona stosunku pracy, prawo do bezpłatnego urlopu, wliczanie służby wojskowej do stażu pracy oraz preferencje...
Dyrektywa równościowa zmusi pracodawców do wprowadzenia taryfikatorów płac.
Wpłaty do PPK należy przekazać do instytucji finansowej do 15 dnia miesiąca następującego po ich obliczeniu i po...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Ryczałt na jazdy lokalne ma rekompensować pracownikom koszty używania pojazdów niebędących własnością pracodawcy...
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas