Aktualizacja: 03.04.2025 09:56 Publikacja: 12.09.2024 04:30
Foto: Adobe Stock
- Pracownik pracuje w systemie równoważnym. Zgodnie z harmonogramem czasu pracy ma zaplanowaną pracę poniedziałek – piątek po 10 – 12 godzin dziennie. Jest to bardzo intensywny dla firmy okres. W połowie ubiegłego tygodnia złożył wniosek o urlop opiekuńczy na cały ten tydzień, uzasadniając go tym, że matce (z którą nie mieszka) pogorszył się stan zdrowia i musi jej pomóc. Czy możemy odmówić w związku z tym, że mamy intensywną pracę, z matką pracownika mieszka zaś jego siostra, która mogłaby się nią zająć? Jeżeli nie można odmówić, to czy wniosek pracownika nie jest zbyt obszerny? W tym tygodniu miałby przepracować 54 godziny, zaś 5 dni urlopu powinno objąć maksymalnie 40 godzin. – pyta czytelniczka.
Żona trwoniącego pieniądze pracownika może domagać się, by to na jej konto wpływało wynagrodzenie męża.
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Umowa o pracę zawarta dla pozoru jest nieważna i nie wywołuje skutków prawnych. Z drugiej strony – zatrudnienie...
Pochopna decyzja o wypłacie wynagrodzenia na rzecz rodziny pracownika może skończyć się dla pracodawcy konieczno...
Ochrona stosunku pracy, prawo do bezpłatnego urlopu, wliczanie służby wojskowej do stażu pracy oraz preferencje...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Dyrektywa równościowa zmusi pracodawców do wprowadzenia taryfikatorów płac.
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas