PPK: jak wdrożyć w praktyce

Od 27 października 2020 r. kolejne grupy pracodawców będą musiały zmierzyć się z obowiązkami wynikającymi z wprowadzenia PPK. Pomocne mogą się okazać doświadczenia podmiotów, u których to rozwiązanie już funkcjonuje.

Publikacja: 19.08.2020 15:45

PPK: jak wdrożyć w praktyce

Foto: Adobe Stock

Obecnie obowiązki związane z prowadzeniem pracowniczych planów kapitałowych ciążą na podmiotach, które na 31 grudnia 2018 r. zatrudniały co najmniej 250 osób. Z uwagi na sytuację wywołaną koronawirusem, ustawą z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, termin na zawarcie umowy o zarządzanie PPK dla podmiotów, które na 30 czerwca 2019 r. zatrudniały co najmniej 50 osób został wydłużony o sześć miesięcy, tj. do 27 października 2020 r. Do 10 listopada 2020 r. muszą one natomiast zawrzeć umowę o prowadzenie PPK. W tym samym terminie do PPK muszą też przystąpić pracodawcy, którzy na 31 grudnia 2019 r. zatrudniali co najmniej 20 osób, ponieważ dla nich termin nie został wydłużony.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Kadry i Płace
Katarzyna Wójcik: Przyzwolenie na pracę po godzinach
Kadry i Płace
Sobota przy biurku, niedziela z laptopem. Jak zrekompensować pracę w dni wolne?
Kadry i Płace
Jak oddać wolne za święto wypadające w sobotę?
Kadry i Płace
Kiedy ZUS może zakwestionować wysokość pensji pracownika?
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Kadry i Płace
Jak rozpocząć współpracę z freelancerem?