Aktualizacja: 21.03.2025 23:58 Publikacja: 13.03.2025 14:00
Xawery Konarski, Wiceprezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji
Foto: tvrp.pl
Mamy przykłady, kiedy sztuczna inteligencja zaangażowana na przykład w tworzenie poufnych raportów dla firm, powielała zawarte w nich informacje innym podmiotom.
Co więcej, AI potrafi podawać niekoniecznie prawdziwe dane - mówi Xawery Konarski, wiceprezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, gość programu Marcina Piaseckiego. – Dlatego też firmy powinny wprowadzić specjalne regulacje dla pracowników, dotyczące zakresu korzystania ze sztucznej inteligencji – dodaje.
Polscy producenci żywności radzą sobie dobrze, jednak lista ryzyka jest długa. Wojna handlowa i choroby - ptasia grypa czy pryszczyca, a także najwyższe ceny energii, to stała lista obaw sektora spożywczego.
UE nie potrzebuje wojny celnej, bo sama pielęgnuje bariery w handlu na unijnym rynku, które odpowiadają 45 a nawet 110-proc. cłom - zauważa Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha, w programie Magazyn o Biznesie.
Wysiłki dotyczące uproszczenia prawa i wykluczenia absurdów mogą mieć ograniczony zakres bez usprawnienia sądownictwa
- Jeśli UE mocno odpowie na amerykańskie cła, oberwie Google, oberwie Facebook, oberwą te wszystkie firmy, które tutaj w Europie mają potężne interesy, to jest ponad 1,5 bln dolarów – mówi Piotr Kuczyński, ekonomista Xeliona, w programie Rzecz o Biznesie.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Jak pracuje słynny zespół deregulacyjny i jak chce wybrać 300 projektów do przedstawienia rządowi, z lawiny pomysłów, które do nich trafiły? O tym red. Aleksandra Ptak–Iglewska rozmawia w programie Rzecz o Biznesie z Adamem Malinowskim, dyrektorem krajowym Corporate Connections.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
AI potrafi podawać błędne informacje, ale czasem ma to dramatyczne skutki. Teraz wszelkie granice już przekroczono i europejska organizacja walcząca o cyfrowe prawa obywateli wytacza armaty wobec twórcy sztucznej inteligencji, firmy OpenAI.
Mamy w Polsce ogromną liczbę talentów w obszarze IT. To tutaj pracują świetne programistki i programiści. Jednak w skali całego społeczeństwa mamy zadanie domowe do wykonania - mówi Łukasz Foks, dyrektor ds. inicjatywy Microsoft AI Skills.
W pierwszym pakiecie deregulacyjnym przyjętym przez rząd znalazł się zapis, który ma rozwiązać problem interpretacyjny dotyczący możliwości ponownego zgłaszania się do Małego ZUS Plus.
Niedawno opublikowane wyniki światowego badania „People at work 2025”, przeprowadzonego przez ADP Research, pokazują różnice pomiędzy kobietami i mężczyznami w ocenie swojego środowiska pracy, wynagrodzenia oraz kondycji psychicznej. Oto, jak przedstawiają się statystyki z przeprowadzonych analiz.
Zgodnie z przepisami Kodeksu pracy pracownicy należący do pewnych kategorii podlegają ochronie i w związku z tym nie można wypowiedzieć im umowy. Kto może liczyć na taki przywilej?
Pekin ma być już o krok przed Waszyngtonem w rozwoju kolejnej generacji dronów stealth. Latają trzy razy dłużej, zużywając o połowę mniej energii niż amerykańscy rywale.
Budowane z pieniędzy publicznych i prywatnych sieci światłowodowe docierają już do prawie 75 proc. gospodarstw domowych w Europie. Tylko abonentów jest nadal za mało.
W 2024 r. zgłoszono o 235,1 tys. umów o dzieło mniej niż w 2023 r. – wynika z najnowszych danych ZUS, do których dotarła „Rzeczpospolita”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas