Aktualizacja: 21.11.2024 10:36 Publikacja: 06.11.2024 14:02
Foto: AdobeStock
Jeżeli postawa wierzycieli utrudnia czy wręcz uniemożliwia dłużnikowi prawidłowe wywiązanie się z postanowień układu, to nie może on z tego tytułu ponosić jakichkolwiek negatywnych konsekwencji. Jednak może doprowadzić to do zmiany lub uchylenia układu. Układ to centralna instytucja każdego postępowania restrukturyzacyjnego. To właśnie w nim dłużnik i wierzyciele umawiają się na dokładny sposób (lub sposoby) restrukturyzacji zobowiązań. Układ wywiera skutki prawne pod warunkiem, że zostanie prawomocnie zatwierdzony przez sąd. Wówczas rozpoczyna się etap jego wykonywania. Co jednak, gdy dłużnik nie może wywiązać się z postanowień układu ze względu na żądania wysuwane przez wierzycieli?
Atrakcyjny design daje producentom znaczącą przewagę konkurencyjną i zwiększa wartość produktu.
Zawierając umowę licencyjną ze spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, licencjobiorca może nie zdawać sobie sprawy z ryzyka przedwczesnego wygaśnięcia licencji.
Rejestracja znaku towarowego wydaje się prostym procesem, jednak w praktyce przedsiębiorcy często popełniają błędy, które mogą kosztować ich czas i pieniądze.
W obliczu globalnych wyzwań związanych z wyczerpywaniem się zasobów naturalnych rozwój odnawialnych źródeł energii (OZE) i technologii ekologicznych staje się priorytetem.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Sprzedawca nieruchomości odpowiada za wady przedmiotu sprzedaży, nawet jeśli o nich nie wiedział.
Wierzytelność na kwotę 180 tys. zł ma być powodem do ogłoszenia upadłości Mennica Legacy Tower, rentownego wieżowca wartego miliony złotych. Jeśli tak się stanie, szanse na odzyskanie pieniędzy przez obligatariuszy będą praktycznie żadne.
W październiku liczba firm francuskich, które zbankrutowały w ostatnich 12 miesiącach wzrosła do rekordowych 64 650 z 64 191 we wrześniu — podał w najnowszym zestawieniu bank centralny.
Oto kolejna biznesowa ofiara wojny Putina. Największy deweloper Rosji stoi na skraju bankructwa. Pogrąża go gwałtowna podwyżka stóp procentowych przez Bank Rosji i obcięcie przez Kreml preferencyjnych programów hipotecznych. Akcje tylko dziś potaniały o 9 proc.
Pismo od syndyka o minimalnym prawdopodobieństwie odzyskania długu od firmy, która jest już w upadłości nie wystarczy, żeby wrzucić go w koszty jako nieściągalną wierzytelność. Trzeba czekać do końca postępowania upadłościowego.
W przypadku sprzedaży egzekucyjnej w miejsce prawa, które wygasło, uprawniony nabywa prawo do zaspokojenia wartości tego prawa z ceny uzyskanej ze sprzedaży obciążonej służebnością nieruchomości.
Europejskie Stowarzyszenie Dostawców Motoryzacyjnych CLEPA alarmuje, że narzucona przez unijnych polityków elektromobilność rujnuje przemysł samochodowy.
Bankructwo dewelopera nie przesądza o braku możliwości wykonania umów deweloperskich i uzyskania własności nieruchomości przez nabywców. Muszą jednak zostać spełnione określone warunki.
Szkoda w masie upadłości wyrządzona przez syndyka w czasie trwania postępowania upadłościowego jest szkodą wyrządzoną ogółowi wierzycieli. Ogranicza możliwość ich zaspokojenia, chyba że do masy upadłości zostanie przekazane odszkodowanie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas