Aktualizacja: 06.01.2016 13:39 Publikacja: 06.01.2016 13:39
Freddy Lim (fot. Achim Raschka CC-BY-SA-3.0)
Foto: Wikimedia
Muzyk-polityk nazywa się Freddy Lim, a jego zespół to Chthonic, prawdopodobnie najbardziej popularna grupa tego stylu w całej Azji. 39-letni wokalista ubiega się o miejsce w stołecznym Tajpej. Doświadczenie już ma, ponieważ w 2012 roku został szefem tajwańskiego oddziału Amnesty International. Jego muzyka także od lat jest zaangażowana politycznie.
Przed Tajwanem obecnie wiele wyzwań. Kraj od pewnego czasu coraz mocniej straszony jest przez chińską armię. Przed kilkoma miesiącami Pekin co chwile informował o manewrach pozorowanego desantu na wyspę, przygotowano nawet makietę stolicy z jej najbardziej strategicznym elementem - Pałacem Prezydenckim. Chińscy żołnierze mogli uczyć się zdobywać budynek odtworzony na poligonie w Mongolii w skali 1 do 1. Nic dziwnego, że nastroje na Tajwanie stawały się minorowe.
Reaktywację biura handlowego PAIH w Kijowie oraz powstanie drugiej placówki Agencji w zachodniej Ukrainie oraz wzmocnienie roli Polski w międzynarodowych instytucjach ds. odbudowy Ukrainy zapowiada Jadwiga Emilewicz, pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej.
Stany Zjednoczone są już dla Polski siódmym rynkiem eksportowym z trzyprocentowym udziałem w całym polskim eksporcie. Jednocześnie coraz więcej amerykańskich firm jest niewypłacalnych.
Po latach oczekiwania polscy producenci wołowiny mają szansę wejść do nielicznej grupy eksporterów mięsa wołowego na chiński rynek.
Ostatnie tygodnie przyniosły Uzbekistanowi szereg ważnych wydarzeń o charakterze politycznym. Pod koniec kwietnia przeprowadzono referendum dotyczące zmian w konstytucji. W pierwszej dekadzie maja prezydent Szawkat Mirzijojew ogłosił przedterminowe wybory prezydenckie. Odbędą się one już 9 lipca br.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Na warszawskim Lotnisku Chopina powstał punkt wydawania paszportów tymczasowych. Polscy podróżni, w tym przedsiębiorcy, zmierzający na Wyspy Brytyjskie po spełnieniu pewnych warunków mogą tam szybko otrzymać tymczasowy dokument.
Mohammed Baszir stanął na czele rządu tymczasowego, który ma administrować Syrią do 1 marca.
Kim Yong-hyun, były minister obrony Korei Południowej, aresztowany w związku z nieudaną próbą wprowadzenia stanu wojennego przez prezydenta kraju, próbował odebrać sobie życie w areszcie - informuje agencja Yonhap.
Nikt nie wie, jakie porządki zaprowadzą rebelianci w Syrii, ale państwa europejskie już chciałyby tam odsyłać imigrantów. Prawo jednak na to nie pozwala.
Były prezes państwowego banku China Everbright Group został skazany na 12 lat więzienia za defraudację i łapówkarstwo, poinformowała we wtorek państwowa stacja CCTV. Tang Shuangning przyjął korzyści majątkowe o łącznej wartości ponad 11 milionów juanów.
W Syrii powstanie republika islamska? Zemsta sunnitów na Asadach może do tego doprowadzić.
Turcja obok Izraela wydaje się być największym beneficjentem upadku reżimu Baszara Asada. Wszystko zależy jednak od dalszego rozwoju sytuacji w Syrii.
Ubiegłej nocy izraelska marynarka wojenna miała przeprowadzić zakrojoną na szeroką skalę operację, której celem było zatopienie floty, jaką dysponował reżim Baszara Asada - podaje „Times of Israel”.
Rosyjskie cła wywozowe dotyczą także chińskiego tranzytu. Z tego powodu tamtejsi eksporterzy część towarów wysyłają morzem.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas