Reklama
Rozwiń

Świadczenia socjalne nadal z wyższym limitem zwolnienia z PIT

Podobnie jak w 2021 r., także w tym roku wypłacane pracownikom świadczenia pieniężne i rzeczowe oraz dopłaty do wypoczynku dla dzieci i młodzieży są zwolnione z podatku dochodowego w wyższych kwotach niż w latach ubiegłych.

Publikacja: 16.01.2022 02:00

Świadczenia socjalne nadal z wyższym limitem zwolnienia z PIT

Foto: Adobe Stock

W ramach działań polegających na przeciwdziałaniu gospodarczo – społecznych skutkom choroby Covid-19 podniesione zostały limity zwolnień przedmiotowych określonych w art. 21 ust. 1 pkt 9a, pkt 26 lit. b, pkt 67 i pkt 78 lit. b ustawy o PIT. Zmiana ta ma charakter przejściowy i wynika z dodanego do ustawy o PIT art. 52l. Pierwotnie podwyższone limity miały obowiązywać czasowo – w 2020 r., a w przypadku świadczeń otrzymanych przez pracownika w związku z finansowaniem działalności socjalnej oraz dopłaty do wypoczynku – także w 2021 r. Jednak ustawą z 28 listopada 2020 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r., poz. 2123) od 1 grudnia 2020 r. stosowanie podwyższonych limitów zwolnień określonych w:

Pozostało jeszcze 85% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Jak rozliczyć VAT od opłat pobieranych przez serwis internetowy
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Julita Karaś-Gasparska: Praca cudzoziemca na nowych zasadach
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
PESEL obywatela Ukrainy nie decyduje o jego rezydencji podatkowej
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Rezerwy pracownicze w świetle MSR 19 i polskich przepisów
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Usługi niematerialne. NSA uznał, że „duch przepisów” jest ponad literą prawa