Aktualizacja: 10.07.2025 07:57 Publikacja: 15.05.2022 10:46
Foto: Adobe Stock
Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 18 lutego 2022 r. (0113-KDIPT2-3.4011.1095.2021.1.NM).
Podatnik (wnioskodawca) prowadzi działalność farmaceutyczną, naukowo-badawczą, produkcyjną i promocyjną. W zakładzie pracy podatnika zarządzono pracę zdalną w związku z wybuchem epidemii. Pracodawca (wnioskodawca) wydał polecenie pracy zdalnej na podstawie art. 3 ust. 1 ustawy o Covid-19 w celu ochrony zdrowia i życia pracowników oraz przeciwdziałania pandemii. Pracownicy wnioskodawcy wykonywali pracę zdalną od marca 2020 r. w większości przypadków w swoim miejscu zamieszkania. Wnioskodawca postanowił wypłacić pracownikom biurowym oraz przedstawicielom medycznym jednorazowy ryczałt za okres od marca 2020 r. do września 2021 r. pokrywający koszty związane z zakupem i eksploatacją materiałów oraz narządzi związanych z dostosowaniem miejsca do wykonywania pracy zdalnej oraz koszty związane z podwyższonym zużyciem prądu i sieci teleinformatycznej. Realizował w ten sposób obowiązek, o którym mowa w art. 3 ust. 4 ustawy o Covid-19 (pracodawca jest zobowiązany zapewnić pracownikom narzędzia i materiały niezbędne do wykonywania pracy zdalnej oraz obsługę logistyczną pracy zdalnej).
Straty są wpisane w ryzyko działalności gospodarczej. Z reguły powstają jako skutek błędnych decyzji biznesowych...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Przedsiębiorcy powinni już teraz zacząć przygotowania do wdrożenia systemu KSeF, aby uniknąć błędów i kar finans...
Podatnik, który poniósł wydatki samochodowe, np. na paliwo, naprawy, ubezpieczenie, może uwzględnić je jako kosz...
Przewidywane przychody generowane przez transakcje związane z udostępnieniem wartości niematerialnych i prawnych...
Dla uznania straty powstałej w wyniku oszustwa czy wyłudzenia za koszt uzyskania przychodów CIT nie wystarczy sa...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas