Reklama

Czas rozpocząć wdrażanie e-faktur

Od 2024 r. wszystkie dokumenty będą musiały być wystawiane w ściśle określonym, ustrukturyzowanym formacie xml, przesyłanym za pomocą ministerialnej platformy, czyli Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).
Czas rozpocząć wdrażanie e-faktur

Foto: Adobe Stock

Od 1 stycznia 2024 r. polskie firmy nie będą już mogły korzystać z dotychczasowych sposobów wystawiania faktur (ani papierowych, ani elektronicznych, takich jak pdf, xlsx itd.).

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, na dostosowanie się do tej rewolucyjnej zmiany wszystkim firmom zostało jedynie 13 miesięcy. Ocena, czy jest to dużo, czy mało na odpowiednie przygotowanie się, zależy przede wszystkim od skali prowadzonej działalności: w szczególności od liczby wystawianych faktur sprzedażowych oraz liczby otrzymywanych faktur zakupowych, ale też m.in. od skomplikowania procesu fakturowego, mnogości rodzajów transakcji i wzorów dokumentów, liczby systemów finansowo księgowych i billingowych, dotychczasowego poziomu zautomatyzowania procesu fakturowego i wielu innych czynników.

Pozostało jeszcze 94% artykułu

Ostatnia szansa na dostęp do NYT w rocznej subskrypcji PRO.RP.PL!

Skorzystaj z ostatnich kodów dostępu do The New York Times w ramach rocznej subskrypcji i ciesz się dwoma dostępami do najbardziej zaufanych źródeł informacji z kraju i świata.

Kup roczny dostęp do PRO.RP.PL i ciesz się pełnym dostępem do The New York Times na 12 miesięcy.

W pakiecie zyskujesz nieograniczony dostęp do The New York Times, w tym News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Kliknij i poznaj szczegóły.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama